EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Premia dla młodych rolników

9 kwietnia 2004

Od lipca każdy młody rolnik, rozpoczynający działalność będzie mógł ubiegać się o premię w wysokości 50 tysięcy złotych na zagospodarowanie. 160 milionów Euro będzie do rozdysponowania dla młodych rolników, którzy mają wykształcenie rolnicze lub co najmniej trzyletni staż pracy w gospodarstwie.

- Młody rolnik to jest człowiek przed czterdziestką, który w tym okresie, czyli w wieku do czterdziestu lat rozpocznie działalność rolniczą, czyli zacznie funkcjonować we własnym gospodarstwie rolnym, bądź też w gospodarstwie dzierżawionym z zasobów Skarbu Państwa - powiedział z-ca dr. Departamentu Rozwoju Obszarów wiejskich Ministerstwo Rolnictwa Mieczysław Paradowski.

Gospodarstwo, które będzie ubiegać się o premię musi spełniać podstawowe warunki w zakresie dobrego chowu zwierząt, higieny i bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska. Dodatkowo: - Rolnik ten ma płacić KRUS i w związku z tym jeżeli prowadzi inną działalność niż rolniczą będzie płacił ZUS w związku z tym w przypadku premii dla młodego rolnika, co na przykład nie dotyczy już wnioskujących o inwestycjach rolnych tu wymóg jest opłacanie składek KRUS

Wnioski o przyznanie premii będzie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od lipca, będą one przyznawane według kolejności zgłoszeń do wyczerpania środków przeznaczonych na sfinansowanie tego działania.


POWIĄZANE

Do tegorocznych żniw zrealizujemy rozbudowę i modernizację elewatora Braniewo- p...

Już od lat inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności znacznie szybciej niż b...

Zaprawianie materiału siewnego jest pierwszym, podstawowym zabiegiem ochrony roś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę