A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Premia dla młodych rolników

9 kwietnia 2004

Od lipca każdy młody rolnik, rozpoczynający działalność będzie mógł ubiegać się o premię w wysokości 50 tysięcy złotych na zagospodarowanie. 160 milionów Euro będzie do rozdysponowania dla młodych rolników, którzy mają wykształcenie rolnicze lub co najmniej trzyletni staż pracy w gospodarstwie.

- Młody rolnik to jest człowiek przed czterdziestką, który w tym okresie, czyli w wieku do czterdziestu lat rozpocznie działalność rolniczą, czyli zacznie funkcjonować we własnym gospodarstwie rolnym, bądź też w gospodarstwie dzierżawionym z zasobów Skarbu Państwa - powiedział z-ca dr. Departamentu Rozwoju Obszarów wiejskich Ministerstwo Rolnictwa Mieczysław Paradowski.

Gospodarstwo, które będzie ubiegać się o premię musi spełniać podstawowe warunki w zakresie dobrego chowu zwierząt, higieny i bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska. Dodatkowo: - Rolnik ten ma płacić KRUS i w związku z tym jeżeli prowadzi inną działalność niż rolniczą będzie płacił ZUS w związku z tym w przypadku premii dla młodego rolnika, co na przykład nie dotyczy już wnioskujących o inwestycjach rolnych tu wymóg jest opłacanie składek KRUS

Wnioski o przyznanie premii będzie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od lipca, będą one przyznawane według kolejności zgłoszeń do wyczerpania środków przeznaczonych na sfinansowanie tego działania.


POWIĄZANE

Pierwszy rok działań w ramach Akademii Agrihandler (Akademia Trawy) za nami. Głó...

Sławkowo, 24 maja 2023 roku – Bayer prezentuje nowości w ofercie rzepaku odmiany...

ARiMR,24 maja rozpoczęła kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę