FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Przeżyła wojny, nie przeżyje restrukturyzacji?

25 czerwca 2003

Jaka przyszłość czeka Krajową Spółkę Cukrową? Dziś trudno na to pytanie opowiedzieć. Wydaje się, że bez pieniędzy Skarbu Państwa polska spółka nie da sobie rady. Nieoficjalnie wiadomo, że na restrukturyzację spółki potrzeba około 250 mln zł.

Ale to nie jedyne kłopoty Polskiego Cukru. Cukrownia w Sokołowie przeżyła kilka wojen, ale restrukturyzacji może nie przeżyć. Nowa Rada Nadzorcza Polskiego Cukru 30 czerwca ma przyjąć program restrukturyzacji całej firmy. Do tego czasu nikt nie chce się wypowiadać na ten temat. Nawet zarząd. Małgorzata Ostrowska, która jeszcze jako wiceminister skarbu państwa doprowadziła do powstania Polskiego Cukru, dziś na to co robi zarząd spółki patrzy krytycznie. Jej zdaniem żaden z problemów, który stał przed Krajową Spółką Cukrową, do tej pory nie został rozwiązany. Te kłopoty to przede wszystkim koncentracja produkcji i sprzedaży cukru. 
 
Prezes Polskiego Cukru tłumaczy, że spółka koncentrowała się na połączeniu wszystkich cukrowni. Wniosek jest już w sądzie. Małgorzata Ostrowska mówi jednak, że proces łączenia zakładów przygotowało ministerstwo skarbu państwa. Program dobrowolnych odejść, który gwarantował zwalnianym pracownikom cukrowni dwunastomiesięczne odprawy nie cieszy się dużym powodzeniem. Czy jakikolwiek pracownik z niego skorzystał? 
 
Sytuację bacznie obserwują rolnicy. Za poprzednią kampanię i odstawiane buraki Krajowa Spółka Cukrowa zalega im z wypłatą około 25 mln zł.


POWIĄZANE

Koncern Bayer nie będzie wprowadzał upraw genetycznie modyfikowanych do Europy, ...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę