informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pszenica gzo zdobywa zwolenników w USA

4 lutego 2003

W ostatnim tygodniu odbyło się spotkanie producentów pszenicy w Albuquerque. Jeszcze przed dwoma laty negatywnie nastawieni do pszenicy gzo firmy Monsanto farmerzy, na spotkaniu wyrażali się o nowym zbożu bardzo pozytywnie.

Mowa tutaj o genetycznie zmienionej pszenicy odpornej na herbicyd Roundup Ready, w którą koncern Monsanto zainwestował w ostatnich dziesięciu latach dziesiątki milionów dolarów. Trwa kampania  medialna pod hasłem "Konsument wierzy farmerom". Wydaje się, że spełnia ona swoje zadanie. Nowe zboże zaczyna się cieszyć dużym uznaniem nie tylko wśród farmerów. O jego komercjalizację ma się troszczyć również Krajowy Związek Producentów Pszenicy (NAWG). Jej wynikiem mają być kompleksy produkcyjne od ziarna, przez przerób po sprzedaż gotowych produktów spożywczych. Jednym z zainteresowanych jest McDonald Corp. Monsanto planuje w dalszej kolejności wejść na rynki w Kanadzie i Japonii.


POWIĄZANE

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...

Wiosna to tradycyjnie czas prezentacji oferty rynkowej, którą przedstawiają firm...

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę