informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rusza skup interwencyjny zbóż

2 listopada 2005
Od drugiego listopada rozpocznie się interwencyjny skup pszenicy, jęczmienia i kukurydzy. Spodziewane są mniejsze dostawy niż w ubiegłym roku, bo zbiory nie były tak duże, jak w 2004 r. Dla rolników pewnym problemem może też być sprostanie zwiększonym wymaganiom jakościowym przy dostawach do skupu.

Ostrzejsze kryteria dotyczą zanieczyszczeń. Agencja Rynku Rolnego jest jednak przygotowana na przyjęcie około miliona ton, czyli tyle, ile przed rokiem.

Czy cena interwencyjna będzie dla dostawców opłacalna, to się dopiero okaże. Wiadomo, że wynosi ona 101,31 euro za t, ale jej wysokość, w złotych, zależeć będzie także od kursu euro. Obecnie cena skupu to około 400 zł za t.

Jeśli kurs euro utrzyma się na dotychczasowym poziomie, to raczej nie należy się spodziewać zmian cen na wolnym rynku albo będą one niewielkie. Jeśli jednak euro będzie drożało, to zboża mogą podrożeć, głownie te, których dotyczy skup interwencyjny.

Na giełdach stopniowo rośnie ostatnio podaż kukurydzy. Bardzo dużo jest pszenicy paszowej i jęczmienia. Najbardziej poszukiwane jest żyto, ale po umiarkowanej cenie. Notowania pasz, jak śruta czy otręby, od dłuższego czasu nie zmieniają się.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę