informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rzepakowy sezon

8 czerwca 2005
Co czeka plantatorów rzepaku w tym sezonie? Wielu na razie jest niezadowolonych, bo obiecywano im zwiększenie skupu i produkcję biopaliw. Ale czy narzekanie nie weszło nam za bardzo w krew? Ci, którzy nauczyli się kontraktacji na pewno nie stracą.

Ubiegłoroczny skup rzepaku przez zakłady tłuszczowe w Brzegu był pierwszym po kilkuletniej przerwie. Nowy właściciel upadłej brzeskiej olejarni skupuje jeszcze to, czego nie udało się rolnikom sprzedać.

Rolnicy, którzy nie będą w stanie dostarczyć jednorazowego transportu, czyli 25 ton, będą musieli współpracować z pośrednikami. Ponad tysiąc największych plantatorów podpisało już z nową firmą umowy kontraktacyjne na sprzedaż ziarna.

Najwięksi odbiorcy rzepaku na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku zapewniają, że w dwutygodniowym terminie wypłacą pieniądze rolnikom za dostarczone ziarno. Najwięcej kupią zakłady w Brzegu - 250 tys. ton. Polskie Młyny o połowę mniej.

Zakłady, które będą skupować ziarno o mniejszej wilgotności, niż oferowane na giełdzie Matif, potrącą za każdą tonę z ustalonej ceny 204-22 euro za transport i inne usługi.

POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich,...

W terminie od dnia 15.01.2019 r. do dnia 25.06.2019 r. Agencja prowadzi nabór wn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę