aaa_TSW_2023
CTR_2023

Sejm przyjął informację rządu o sytuacji na rynku zbóż

4 marca 2005

Problemy z eksportem zbóż spowodowane są wyjątkowo wysokimi zbiorami w 2004 roku w całej Europie - twierdzi resort rolnictwa. Sejm przyjął w czwartek informację rządu o sytuacji na rynku zbóż.

Debata na ten temat odbyła się na poprzednim posiedzeniu Sejmu. Posłowie zarzucali resortowi rolnictwa, że nie ma koncepcji na pozbycie się nadwyżki zbóż, a ceny uzyskiwane przez rolników w skupie są zbyt niskie.

Polscy rolnicy są niezadowoleni z unijnego skupu zbóż. Dotyczy to zwłaszcza uciążliwych procedur związanych z przyjmowaniem zboża - argumentowali posłowie.

Ponadto trudny jest do spełnienia wymóg dostarczenia jednolitej partii ziarna w wysokości 80 ton - stwierdzili posłowie opozycyjnych klubów podczas ubiegłotygodniowej debaty i zgłosili wniosek o odrzucenie informacji rządu.

Posłowie wskazywali ponadto na zbyt mocny kurs złotego, co sprawia, że ceny uzyskiwane w skupie interwencyjnym są niskie, często nie pokrywają one kosztów produkcji.

Wiceminister rolnictwa Andrzej Kowalski przedstawił informację rządu, w której wyjaśnił możliwości sprzedaży zboża w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Podkreślił, że problemy z eksportem zbóż spowodowane są wyjątkowo wysokimi zbiorami w 2004 roku w całej Europie.


POWIĄZANE

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę