aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Senat przyjął bez poprawek ustawę o biopaliwach

24 października 2003

Senat nie wniósł zastrzeżeń do kolejnej ustawy o biopaliwach. Niestety, jest to taki sam gniot prawny jak poprzednie klony tej ustawy - ocenia w "GW" Andrzej Kublik.

To, ile komponentów ze zbóż, ziemniaków czy buraków trzeba będzie obowiązkowo dolewać do paliw w Polsce, ustawa uzależnia wyłącznie od widzimisię urzędników. Parlamentarzyści beztrosko zignorowali wszelkie zastrzeżenia UKIE, a więc po wejściu do UE prawo będziemy musieli zmieniać, a koszty działań podjętych przed nowelizacją pokryją podatnicy. 
 
Zakłada się przecież zakontraktowanie na co najmniej pięć lat z góry surowców do wyrobu biokomponentów. W materiałach omawianych przez parlamentarzystów ze świecą w ręku można zaś szukać informacji, ile biokomponentów będzie potrzeba za dwa, trzy lata, nie mówiąc o tym, co się będzie dziać za pięć lat albo później. Nie wiadomo, w jaki sposób będzie badany wpływ na samochody biopaliw dodawanych w skali nieznanej nigdzie w świecie - podkreśla komentator "GW". 
 
Według niego, kolejna ustawa o biopaliwach znów oznacza jedynie haracz dla kierowców i wystawienie ich na ryzyko eksperymentu w skali nieznanej w świecie. Dlatego komentator "GW" prosi pana prezydenta, by także tę ustawę zawetował.


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę