Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Skup zbóż nowa strategia

27 lipca 2004

Plany skupu zbóż przez spółki Polskie Młyny S.A. i Komagra Sp. z o.o. związane są z produkcją i zaopatrzeniem surowcowym. Każdy producent rolny, mały czy duży jest naszym partnerem biznesowym i do niego bezpośrednio skierowana jest oferta Polskich Młynów.

Z producentami, którzy chcą szybko sprzedać uzyskane plony Polskie Młyny obiecują rozliczać się natychmiast po dostawie towarów do ichelewatorów i spichlerzy. Płacą w ciągu 14 dni od daty dostawy.

Jeżeli natomiast producent chce sprzedać część zboża po bieżącej cenie, bo potrzebuje środków na prace polowe, a część zboża wolałby zostawić do sprzedaży w terminie późniejszym, po to by uzyskać lepszą ceną, może to zrobić. Polskie Młyny zapewniają dogodne warunki składowania, a w wyznaczonym przez producenta terminie - wykup konsygnowanego u nich zboża po cenie rynkowej.

W przypadku, gdy producent potrzebuje bazy magazynowej, ale nie chce sprzedać zebranego zboża Polskim Młynom, także może śmiało i bez żadnego ryzyka składować zboże w magazynach spółki. Może je później sprzedać bezpośrednio spółce lub zlecić wydanie innemu podmiotowi.

Polskie Młyny mają również specjalną ofertę dla dużych producentów zbóż , którzy mogą otrzymać pożyczkę nawet do wysokości 70% wartości dostarczonego zboża.

Cena do rozliczenia wartości zboża zostanie ustalona pomiędzy stronami w oparciu o realia rynkowe.

W ramach otrzymanej zaliczki ustanawiany jest zastaw, a zboże zostanie sprzedane w systemie licytacji. Sprzedać je może sam producent lub Polskie Młyny. Tu są także dwie możliwości, po pierwsze producent sam może spłacić zaliczkę w uzgodnionym terminie i wówczas zabrać lub sprzedać zboże, może też zlecić jego sprzedaż przez biura maklerskie WGT S.A

Oczywiście każdy kto w tym systemie chciałby grać na rynku liczy się z kosztami zarówno rozliczeń bankowych jak i przedsiębiorstwa składowego, ale oferta konsygnacji w magazynach Polskich Młynów jest bardzo atrakcyjna.

Z myślą o producentach, którzy lubią mieć stabilny grunt pod nogami Polskie Młyny przygotowały specjalną ofertę opcji sprzedaży. Producent ma gwarancje sprzedaży zboża, w tym przypadku pszenicy, w określonym terminie, w konkretnym miejscu i po konkretnej cenie. Polskie Młyny gwarantują uzgodnioną zapłatę oraz odbiór całości zboża zakupionego w opcjach sprzedaży. Informacja o tym ile opcji zostanie wyemitowanych będzie dostępna na WGT S.A. w drugiej dekadzie lipca br.

Polskie Młyny bardzo cenią sobie długotrwałe relacje z producentami i przedsiębiorcami rolnymi. Dotychczasowa praktyka wskazuje, że są one możliwe i owocne dla obu stron wszędzie tam, gdzie opierają się na uczciwych zasadach.

Dla podtrzymania takich właśnie dobrych relacji oraz w celu nawiązania nowych kontaktów spółka zamierza zaoferować swoim partnerom biznesowym wieloletnie umowy kontraktacyjne.  Celem Polskich Młynów jest zapewnienie gwarancji jakości przyszłego plonu, a także umożliwienie producentom rozliczeń bezgotówkowych. Ale to producent będzie decydował o tym jak zagospodarować część zebranego plonu i może przeznaczyć go na przykład na środki produkcji i ochrony roślin..

Spółka Polskie Młyny jest oczywiście w stanie zagwarantować konkurencyjne ceny środków produkcji i ochrony roślin, ponieważ pracuje z największymi i najlepszymi dystrybutorami i producentami tych środków w kraju.


POWIĄZANE

Analiza cen zbóż (w szczególności pszenicy) na Ukrainie i w Polsce pozwala stwie...

Na początku września odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę