aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Skup zboża na Opolszczyźnie

4 czerwca 2003

Interwencyjny skup zboża w województwie opolskim powinien, według zapewnień Agencji Rynku Rolnego, przebiegać sprawniej niż w ubiegłym roku.

Agencja Rynku Rolnego zapowiada, że rolnicy nie powinni mieć takich problemów jak w ubiegłym roku. Agencja skupi na Śląsku Opolskim prawie czterysta pięćdziesiąt osiem tysięcy ton ziarna. Stanisław Młynarczyk, szef opolskiego oddziału Agencji powiedział, że w tym roku rolnicy szybciej otrzymają pieniądze za odstawione zboże. Każdy podmiot jest zobligowany do zapłacenia za ziarno w ciągu 14 dni kalendarzowych. Agencja zapowiada, że skup interwencyjny w tym roku będzie przeprowadzony sprawniej. Będziemy w nim uczestniczyć od początku żniw, bo może się zdarzyć, że przy odpowiedniej pogodzie będą one trwały dwa tygodnie. 

Na Opolszczyźnie dużo zboża skupiono także w ubiegłym roku, i jak wykazała przeprowadzona przez policję w ubiegłym tygodniu kontrola – bez nieprawidłowości. Zboża w elewatorach jest na tyle, że brzeskie PZZ-ty zainteresowały się czasowym uruchomieniem młyna zbożowego w Nysie. Nieczynny od dwóch lat nyski młyn w najbliższy poniedziałek ruszy z produkcją. Będzie tam pracowało 15 osób przy produkcji, do tego dojdzie obsługa administracyjna i laboratorium. Załoga młyna zapewnia, że mimo dwuletniej przerwy produkcyjnej urządzenia i obiekty są w dobrym stanie, a produkcja ruszy zgodnie z planem.


POWIĄZANE

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać n...

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę