EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Spotkanie z przedstawicielami producentów rzepaku

12 września 2007
Wczoraj odbyło się robocze spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wojciecha Mojzesowicza z przedstawicielami zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku.
W trakcie spotkania przedstawiciele zrzeszenia między innymi:
• poinformowali o wystąpieniu do Prezesa Rady Ministrów z uwagami i propozycjami zmian, w przyjętym przez Radę Ministrów, Wieloletnim Programie Promocji Biopaliw lub innych Paliw Odnawialnych na lata 2008-2014, których wprowadzenie zdaniem zrzeszenia usprawniłoby budowę i funkcjonowanie rynku biokomponentów i biopaliw.
• przekazali uwagi po pierwszych 6 miesiącach wdrażania dopłat do upraw energetycznych;
• przedstawili propozycje zmian w przepisach prawa w tym dotyczących zasad wsparcia finansowego, których wprowadzenie, zdaniem zrzeszenia, ułatwiłoby wytwarzanie biopaliw na potrzeby własne rolników oraz poprawiłoby relacje ekonomiczne tej działalności;
• wyrazili zaniepokojenie interpretacją ministra finansów, w odpowiedzi na interpelację poselską, obowiązującego prawa, ograniczającą możliwość wytwarzania przez rolników biopaliw na potrzeby własne;
Minister Wojciech Mojzesowicz podkreślił, że resort bardzo jest zainteresowany szybkim rozwojem rynku biokopmponentów i biopaliw ciekłych, ponieważ możliwość zagospodarowanie surowców rolniczych na cele nieżywnościowe korzystnie wpływa na stabilizację i poziom przychodów rolniczych. Poinformował o podejmowanych działaniach zmierzających do rozwoju rynku biokomponentów i biopaliw.
Uznano potrzebę kontynuacji spotkań roboczych celem dokonania szczegółowej analizy zgłoszonych problemów oraz określenia realności ich wdrażania.


POWIĄZANE

Czasy, w których rolnik spontanicznie dobierał kierunek upraw i zasiadał do wios...

Do tegorocznych żniw zrealizujemy rozbudowę i modernizację elewatora Braniewo- p...

Już od lat inflacja pochłania siłę nabywczą oszczędności znacznie szybciej niż b...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę