Truskawkowy Buczek

3 grudnia 2015

Tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku , łódzkie  lokalne władze samorządowe mogą zaliczyć do udanych . Dopisała bowiem zarówno piękna pogoda jak  i goście na czele z Arturem Ławniczakiem, wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którzy w niedziele  22 czerwca licznie przybyli do Buczka  na zaproszenie wójta  Bronisława Węglewskiego, aby uczestniczyć w XIII już edycji truskawkowego święta. Czekały na nich liczne ,,truskawkowe konkursy’’  z atrakcyjnymi nagrodami , występy zespołów  artystycznych nie tylko z Buczka , ale również gmin ościennych jak również stoiska z truskawkami, punkty małej  gastronomii oraz stragany , na których można było kupić nie tylko obarzanki, ale również pierścionek z czerwonym oczkiem , wiatraczek  czy kwiatki z bibuły. Wójt  Bronisław Węglewski zadbał też o najmłodszych mieszkańców organizując wesołe miasteczko. Na  ich  rodziców czekał  zaś pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna . W tym roku odbył się też mecz towarzyski reprezentacji ,,Oldboje Buczka  przeciwko byłym reprezentantom Widzewa Łódź i ŁKS Łódź, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5: 4 
Minister Ławniczak nie tylko pochwalił wójta za cenna inicjatywę zorganizowania święta promującego uprawę oraz spożycie owoców miękkich , ale również wziął udział w konkursie na  jak najszybsze zjedzenie kilograma truskawek . Ponadto wręczył najlepszym plantatorom puchary ufundowane przez resort rolnictwa oraz odznaczenia resortowe.
Natomiast wójt Buczka otrzymał okolicznościowy puchar od Andrzeja Górczyńskiego, prezesa  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.


POWIĄZANE

Zainteresowanie społeczeństwa zdrową żywnością, dobrej jakości oraz rezygnacja z...

"Obecnie trudno prognozować zbiory zbóż rolniczych na Ukrainie w 2023 r., poniew...

Gwałtownie wzrasta produkcja ziaren na świecie. Trudna i bardzo niestabilna sytu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę