informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Truskawkowy Buczek

3 grudnia 2015

Tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku , łódzkie  lokalne władze samorządowe mogą zaliczyć do udanych . Dopisała bowiem zarówno piękna pogoda jak  i goście na czele z Arturem Ławniczakiem, wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którzy w niedziele  22 czerwca licznie przybyli do Buczka  na zaproszenie wójta  Bronisława Węglewskiego, aby uczestniczyć w XIII już edycji truskawkowego święta. Czekały na nich liczne ,,truskawkowe konkursy’’  z atrakcyjnymi nagrodami , występy zespołów  artystycznych nie tylko z Buczka , ale również gmin ościennych jak również stoiska z truskawkami, punkty małej  gastronomii oraz stragany , na których można było kupić nie tylko obarzanki, ale również pierścionek z czerwonym oczkiem , wiatraczek  czy kwiatki z bibuły. Wójt  Bronisław Węglewski zadbał też o najmłodszych mieszkańców organizując wesołe miasteczko. Na  ich  rodziców czekał  zaś pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna . W tym roku odbył się też mecz towarzyski reprezentacji ,,Oldboje Buczka  przeciwko byłym reprezentantom Widzewa Łódź i ŁKS Łódź, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5: 4 
Minister Ławniczak nie tylko pochwalił wójta za cenna inicjatywę zorganizowania święta promującego uprawę oraz spożycie owoców miękkich , ale również wziął udział w konkursie na  jak najszybsze zjedzenie kilograma truskawek . Ponadto wręczył najlepszym plantatorom puchary ufundowane przez resort rolnictwa oraz odznaczenia resortowe.
Natomiast wójt Buczka otrzymał okolicznościowy puchar od Andrzeja Górczyńskiego, prezesa  Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.


POWIĄZANE

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...

Wiosna to tradycyjnie czas prezentacji oferty rynkowej, którą przedstawiają firm...

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę