Unijne pieniądze na zalesianie gruntów rolnych

13 sierpnia 2004

Producenci rolni, którzy zamierzają zalesić grunty rolne, będące ich własnością, będą mogli ubiegać się o unijne wsparcie z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej – zakłada przyjęte przez rząd w środę rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na zalesianie gruntów rolnych.

Przewiduje się trzy rodzaje płatności z tytułu realizacji tego działania: wsparcie na zalesienie – wypłacane jednorazowo po wykonaniu zalesienia; premia pielęgnacyjna – wypłacana przez 5 lat po wykonaniu zalesienia; premia zalesieniowa – wypłacana przez 20 lat. Wnioski o przyznanie płatności w 2004 r. powinny być składane od 1 września do 31 grudnia 2004 r.

Kalkulacja wysokości wsparcia oparta jest na rzeczywistych kosztach związanych z zakładaniem i pielęgnowaniem uprawy leśnej w różnych regionach kraju, które były przedmiotem analizy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Przyjęto jednolite stawki na terenie całego kraju. Decyzje w sprawie przyznania, zmniejszania i wstrzymania płatności będą wydawane przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

CO W INTERNECIE PISZCZY?…. CZYLI SPRZEDAŻ MATERIAŁU SIEWNEGO W Internecie W złot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę