Upływa termin składania wniosków na pozwolenia na środki wspomagające uprawę roślin

10 października 2008
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, iż w świetle ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 147, poz.1033) środki wspomagające uprawę roślin (środki poprawiające właściwości gleby, podłoża do upraw, stymulatory wzrostu) wymagają, z wyjątkami określonymi w art. 5 ww. ustawy, uzyskania pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ich dopuszczenie do obrotu.
Zgodnie z art. 48 ust. 1 ww. ustawy producenci, importerzy lub inne podmioty wprowadzające do obrotu środki wspomagające uprawę roślin, które znajdują się w obrocie w dniu wejścia w życie ustawy, tj. w dniu 15 listopada 2007 r., występują, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ww. ustawy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o wydanie pozwolenia na wprowadzenie tych środków do obrotu. Termin na składanie wniosków upływa 15 listopada 2008 r.
Informacje nt. dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu środków wspomagających uprawę roślin dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem: http://www.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1544&LangId=0  
Dodatkowych informacji w tym zakresie udziela Departament Hodowli i Ochrony Roślin pod nr tel. 022 623 24 23 oraz 022 623 25 47.

POWIĄZANE

Jak podaje ARiMR do 17 sierpnia wypłacono rolnikom łącznie 1,79 mld zł z tytułu ...

Odpowiedź na pytanie – kiedy zbierać kukurydzę? – wydaje się oczywista. Gdy będz...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 10 sierpnia 2022 r. do Wicepremiera...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę