Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Upływa termin składania wniosków na pozwolenia na środki wspomagające uprawę roślin

10 października 2008
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, iż w świetle ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz. U. Nr 147, poz.1033) środki wspomagające uprawę roślin (środki poprawiające właściwości gleby, podłoża do upraw, stymulatory wzrostu) wymagają, z wyjątkami określonymi w art. 5 ww. ustawy, uzyskania pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na ich dopuszczenie do obrotu.
Zgodnie z art. 48 ust. 1 ww. ustawy producenci, importerzy lub inne podmioty wprowadzające do obrotu środki wspomagające uprawę roślin, które znajdują się w obrocie w dniu wejścia w życie ustawy, tj. w dniu 15 listopada 2007 r., występują, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ww. ustawy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o wydanie pozwolenia na wprowadzenie tych środków do obrotu. Termin na składanie wniosków upływa 15 listopada 2008 r.
Informacje nt. dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu środków wspomagających uprawę roślin dostępne są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod adresem: http://www.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx?TabOrgId=1544&LangId=0  
Dodatkowych informacji w tym zakresie udziela Departament Hodowli i Ochrony Roślin pod nr tel. 022 623 24 23 oraz 022 623 25 47.

POWIĄZANE

Analiza cen zbóż (w szczególności pszenicy) na Ukrainie i w Polsce pozwala stwie...

Na początku września odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę