aaa_TSW_2023
CTR_2023

Zachodniopomorskie: Ceny zboża nie cieszą rolników

9 sierpnia 2004

440 zł za tonę pszenicy i 370 zł za tonę żyta. To ceny, które zadawalałyby resort eolnictwa i rolników oddających zboże do skupów. Nie znaczy to jednak, że tak jest w rzeczywistości.

Niestety, punktów, które proponują takie ceny na przykład w województwie zachodniopomorskim nie jest zbyt dużo. Niektórzy właściciele elewatorów obniżają cenę do maksimum, oferując za pszenicę o 70 złotych mniej.

Na plony nie będę narzekał, aczkolwiek będę narzekał na cenę. (...). 370 złotych za pszenicę? Proszę pana, za tę cenę nigdy w życiu nie oddam pszenicy. W tym roku cena powinna być taka, jak w zeszłym roku - uważa rolnik - mówił rolnikiem Arkadiuszem Borkowskim, który pod Stargardem rozpoczął zbiór ziarna z 300-hektarowego gospodarstwa.

Rolnicy nie sprzedadzą zboża taniej niż za 110 euro - takie zapewnienie złożył ostatnio w Szczecinie minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Olejniczak. Interwencyjny skup zbóż przez państwo zaczyna się w tym roku 1 listopada. Do tego czasu rolnicy muszą próbować sprzedać swoje plony na wolnym rynku.


POWIĄZANE

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...

Jakie sposoby produkcji owoców są najbardziej popularne w Polsce? Jakie są różni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę