aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zboże: nie czekać, sprzedawać

20 września 2006

Minister rolnictwa po raz kolejny przestrzega rolników przed zbyt długim przetrzymywaniem zboża w magazynach. To ostatnia chwila, aby za ziarno otrzymać tak wysokie ceny jak są teraz. Już w przyszłym tygodniu Komisja Europejska ma podjąć decyzję o uwolnieniu zapasów Agencji Rynku Rolnego.

A wtedy prawie na pewno ceny pójdą w dół. W magazynach Agencji Rynku Rolnego znajduje się 350 tysięcy ton pszenicy konsumpcyjnej. Zdaniem ekspertów sama wiadomość o rozpoczęciu sprzedaży takiej ilości ziarna może doprowadzić do spadku cen skupu zboża.

Minister przestrzega także rolników aby nie liczyli na to, że ceny zboża tak bardzo będą rosnąc. Komisja Europejska decyzja może podjąć już najbliższy czwartek.

- Ja mam nadzieję, że uda się pierwsze przetargi przeprowadzić w Polsce już na początku października i pierwsze ilości pszenicy konsumpcyjnej trafią wtedy na rynek. – mówi Radosław Iwański – rzecznik prasowy ARR.

Jest warunek. Zboże kupione z zapasów Agencji Rynku Rolnego będzie można przeznaczyć wyłącznie na przemiał i produkcję mąki.


POWIĄZANE

Światowa produkcja zbóż osiągnie 2,854 mld ton w 2024 r., co stanowi nowy rekord...

Pierwszy Europejski Kongres Sorgo Akt założycielski: utworzenie europejskiego se...

Wielu plantatorów zbóż przekonało się już o zasadności zaprawiania materiału sie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę