informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zboże wciąż tanie

4 października 2005

Największe problemy mają producenci ziarna z rejonów dotkniętych w tym roku klęskami żywiołowymi, nadmiernymi opadami czy suszą. Ziarno z tych rejonów jest w dużej części złej jakości. W większości jest to więc zboże paszowe, którego jest w tym roku na rynku bardzo dużo. Dlatego ceny są niskie, a zapotrzebowanie stosunkowo niewielkie.

Pszenica konsumpcyjna wystawiana jest obecnie w cenach od 360 do 400 zł za t. Ofert nie jest jednak dużo. Rolnicy sprzedają tylko tyle ziarna, aby uzyskać środki na niezbędne wydatki. Resztę trzymają w magazynach, czekając na skup interwencyjny.

Wygląda jednak na to, że po 1 listopada ceny znacząco nie wzrosną. Zwłaszcza jeśli utrzyma się tak niski kurs euro. Poza tym na pieniądze za zboże dostarczone do skupu rolnik musi czekać kilka tygodni. Eksperci twierdzą, że w końcu 2005 r. cena pszenicy może wzrosnąć maksymalnie do 410 zł za t.

Stosunkowo niskie są także ceny przetworów zbożowych. W tym także śruty sojowej, która kosztuje obecnie 820-830 zł za Ł Ceny przetworów sojowych na rynkach światowych spadają, gdyż zbiory soi są w tym roku dobre. Śruta słonecznikowa sprowadzana z Ukrainy, na giełdzie Rol-Petrol dostępna była ostatnio po 400 zł za t.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich,...

W terminie od dnia 15.01.2019 r. do dnia 25.06.2019 r. Agencja prowadzi nabór wn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę