CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Zdecydowani na sosnę

9 sierpnia 2005

W tym tygodniu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna zakończyć wydawanie decyzji o przyznaniu dotacji na zalesianie.

Rolnicy, którzy posadzili drzewa na polach dostaną pieniądze nie później niż na przełomie sierpnia i września 2005 r.

Przyznanie dotacji jest możliwe, ponieważ minister finansów zgodził się, aby pracownicy agencji policzyli samodzielnie, ile pieniędzy należy się rolnikom. Zdecydował o tym, bo nie została na czas zakończona budowa systemu komputerowego, co spowodowało opóźnienia w przyznaniu dotacji. Rolnicy powinni byli otrzymać decyzje o ich naliczeniu do końca czerwca br. Przez kolejne 30 dni agencja miała wypłacić im pieniądze.

- Beneficjenci mają czternaście dni od otrzymania decyzji na odwołanie się. Po tym czasie rozpocznie się przygotowywanie list płatności - wyjaśnia Franciszek Kadzik, dyrektor Departamentu Środków Towarzyszących.

Być może część rolników otrzyma pieniądze jeszcze w tym miesiącu. Najprawdopodobniej jednak większość dotacji zostanie przelana na konta na przełomie sierpnia i września tego roku. Na blisko 50 mln złotych czeka 1715 rolników, 151 - w województwie kujawsko-pomorskim. Łącznie obsadzili drzewami 7,3 tys. ha ziemi.

15 lipca ARiMR zakończyła przyjmowanie wniosków od gospodarzy, którzy chcą zalesić pola jesienią 2005 r. i wiosną 2006 r. Zgłosiło się do niej ponad 4,2 tys. chętnych, którzy przeznaczyli na las 17,4 tys. ha gruntów. W latach 2004-2005 Polska może wydać na zalesianie 101,8 mln euro.


POWIĄZANE

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę