A_BIO_AGRO_950

Ziemniaczane żniwa

23 września 2004

Wrzesień to miesiąc ziemniaczanych wykopków. Większość rolników w powiecie proszowickim korzystając ze słonecznej pogody już zdążyło zebrać plony ze swoich plantacji.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, obrodziło ziemniakami. Sprzyjała temu korzystna pogoda i brak chorób. Nie zmieniła się także cena ziemniaków (w hurcie 25 groszy za kilogram), która jest niska i nic nie wskazuje, aby uległa zmianie.

Być może ziemniaki podrożeją zimą. Niektórzy rolnicy zauważyli już na składowanym towarze oznaki gnicia. Jeżeli nie uda się pokonać tego problemu, wiosną na rynku może zacząć brakować ziemniaków - uważa Tadeusz Kubik z Grębocina.


POWIĄZANE

W 2024 r. w Polsce było niecałe 25 tys. ekologicznych producentów żywności, co o...

Ochrona ziemniaka od A do Z. Co proponuje plantatorom INNVIGO? Ze względu na war...

Zawartość boru w glebach jest bardzo niska. Ponad 80% powierzchni gruntów ornych...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę