Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Żnin: związkowcy chcą rozmawiać

13 maja 2004

Nadal trwa protest w cukrowni Żnin. Wczoraj protestujący od 9 kwietnia pracownicy otrzymali kolejną propozycję rozmów od zarządu Krajowej Spółki Cukrowej. Tym razem ją przyjęli. Wczoraj rozpoczęły się w Warszawie rozmowy przedstawicieli obu stron konfliktu. Jednak głodówka nie została przerwana. Protestujący domagają się odwołania decyzji o zamknięciu cukrowni i przeprowadzenia w niej jeszcze jednej kampanii.

Wcześniej protestujący nie godzili się na rozmowy z zarządem Spółki, bo nie spełniono ich żądania wycofania decyzji o zamknięciu cukrowni. Tym razem jednak podjęto rozmowy. - Nasz postulat jest stały i niezmienny: co najmniej jedna kompania w Żninie i dzisiejsze rozmowy na temat przyszłości czyli o produkcji zastępczej o innym profilu, ale tutaj w Żninie, na bazie tego majątku i tej załogi. - mówi Marek Wojciechowski - przew. komitetu protestacyjnego w Cukrowni Żnin.

Tymczasem Krajowa Spółka Cukrowa proponuje wszystkim pracownikom cukrowni Żnin zachowanie miejsc pracy, ale nie wszystkim w Żninie. - Proponujemy pozostawienie 50 pracowników na terenie cukrowni Żnin, która ma przekształcić się w centrum magazynowe, 36 osób znajdzie zatrudnienie w cukrowni Natło, 36 osób w cukrowni Kruszwica. Zaproponowaliśmy również utworzenie z pracowników specjalnej brygady remontowo-serwisowej - mówi rzecznik prasowy KSC Łukasz Wróblewski.

Firma upiera się przy wygaszeniu produkcji w Żninie i 3 innych cukrowniach twierdząc, że nie rozpoczęcie programu restrukturyzacji już w tym roku, może spowodować upadek całej firmy. Jeżeli do piątku rozmowy nie zakończą się satysfakcjonującym rozwiązaniem dla protestujących, do głodówki w Żninie przystąpi 10 kobiet.


POWIĄZANE

Dietetycy zalecają obecnie, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, te...

TSW to wystawa, która każdego roku przyciąga ponad 16 tys. odwiedzających. Na po...

Integrowana produkcja roślin (IP) to nowoczesny system uprawy, który uwzględnia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę