Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Drób w zamknięciu

21 lutego 2006

Prośby, groźby i kary. Do pięciuset złotych grzywny. Najbardziej oporni będą tłumaczyć się przed sądem. Policjanci, strażnicy miejscy i funkcjonariusze straży granicznej ruszyli na wieś i sprawdzają czy drób hodowlany trzymany jest zgodnie z przepisami.

W Węgorzewie ptasiej grypy nie ma! A zagraniczna zaraza nas nie dotyczy tak mówi pani Aniela i radzi nie popadać w panikę! Gospodyni dodaje że minister wie swoje, a ludzie swoje. Za taką nieodpowiedzialność hodowcy drobiu mogą nawet odpowiedzieć przed sądem. Od piątku drób musi być zamknięty, ptaki mają być pojone i karmione w pomieszczeniach. Weterynarze proszą by hodowcy obserwowali ptaki i zgłaszali niepokojące objawy. Właściciele kurzych ferm już pół roku temu wprowadzili wyjątkowe środki ostrożności, bo mają zbyt wiele do stracenia. Chcą także by klienci nie stracili do nich zaufania.

Zagrożenie ptasią grypą jest bardziej realne niż kiedykolwiek. Na niemieckiej Rugii wirusa wykryto już u kilkudziesięciu łabędzi. Wyspę objęto kwarantanną. Władze Meklemburgii - Pomorza Przedniego postanowiły wybić na Rugii cały drób hodowlany. W Polsce nie wykryto do tej pory żadnego przypadku ptasiej grypy.


POWIĄZANE

Wirus zidentyfikowany u norek z fermy w powiecie kartuskim może przenikać na czł...

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wystąpieniu trzech przypadków wścieklizny ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi został poinformowany 30 stycznia 2021 r. w godz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę