Bayer_dekalb_lipiec_2020

Francja - walka z ptasią grypą

13 stycznia 2006

We Francji podjęto nadzwyczajne działania na wiadomość o mnożących się przypadkach ptasiej grypy w Turcji. Wprowadzono embargo na drób i pierze z Turcji oraz wzmocniono kontrolę na granicach.

Francuski minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu dodatkowych środków profilaktycznych na wypadek przeniesienia ptasiej grypy z Turcji. Xavier Bertrand (czyt.: Ksawier Bertrą) powiedział, że zaostrzoną kontrolę wprowadzono na trzydziestu francuskich lotniskach . O zaistniałej sytuacji informowani są pasażerowie i linie lotnicze.

Minister dodał, że do Turcji z Francji można się dostać także samochodem. "Uczuliliśmy społeczność turecką we Francji na to, co się dzieje. Doszło także do spotkania przedstawicieli biur podróży i linii autokarowych" - poinformował Xavier Bertrand (czyt.: Ksawier Bertrą).

Francja pod koniec roku będzie dysponować trzynastoma milionami sztuk szczepionki Tamiflu - za dwa lata trzydziestoma trzema milionami. Do końca roku dostępnych będzie miliard maseczek pozwalających ochronić rodzinę chorego przed zakażeniem. Socjaliści domagają się, by społeczność międzynarodowa miała prawo ingerowania w wewnętrzne sprawy sanitarne takich zagrożonych państw jak Turcja czy Chiny.


POWIĄZANE

Sześć lat po pojawieniu się afrykańskiego pomoru świń u polskich dzików resort r...

W poniższym linku (wytyczne ASF-GIW) zamieszczamy wytyczne Głównego Inspektoratu...

Informacje o masowym oddawaniu psów i innych zwierząt towarzyszących do eutanazj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę