Francja - walka z ptasią grypą

13 stycznia 2006

We Francji podjęto nadzwyczajne działania na wiadomość o mnożących się przypadkach ptasiej grypy w Turcji. Wprowadzono embargo na drób i pierze z Turcji oraz wzmocniono kontrolę na granicach.

Francuski minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu dodatkowych środków profilaktycznych na wypadek przeniesienia ptasiej grypy z Turcji. Xavier Bertrand (czyt.: Ksawier Bertrą) powiedział, że zaostrzoną kontrolę wprowadzono na trzydziestu francuskich lotniskach . O zaistniałej sytuacji informowani są pasażerowie i linie lotnicze.

Minister dodał, że do Turcji z Francji można się dostać także samochodem. "Uczuliliśmy społeczność turecką we Francji na to, co się dzieje. Doszło także do spotkania przedstawicieli biur podróży i linii autokarowych" - poinformował Xavier Bertrand (czyt.: Ksawier Bertrą).

Francja pod koniec roku będzie dysponować trzynastoma milionami sztuk szczepionki Tamiflu - za dwa lata trzydziestoma trzema milionami. Do końca roku dostępnych będzie miliard maseczek pozwalających ochronić rodzinę chorego przed zakażeniem. Socjaliści domagają się, by społeczność międzynarodowa miała prawo ingerowania w wewnętrzne sprawy sanitarne takich zagrożonych państw jak Turcja czy Chiny.


POWIĄZANE

W centralnej części Francji, w departamencie Loir-et-Cher, na fermie kaczek wykr...

Zarząd KRIR w związku problemami z utylizacją padłych zwierząt wystąpił do minis...

10 czerwca 2019 r. dojdzie do zapowiadanego od dawna zaostrzenia protestu pracow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę