Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Główny Lekarz Weterynarii informuje

3 grudnia 2015
Poniżej prezentujemy komunikat  Głównego Lekarza Weterynarii   w sprawie aktualnej sytuacji epizootycznej w zakresie występowania afrykańskiego pomoru świń na terytorium Federacji Rosyjskiej
W dniu 28 października 2013 r. na stronach Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor) opublikowano informacje dotyczące sytuacji epizootycznej w zakresie występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Federacji Rosyjskiej według stanu na 28 października 2013 r.: w 2013 r. wykryto w 15 regionach Federacji Rosyjskiej 156 nowych ognisk choroby (w tym 77 ognisk u świń).

W latach 2007 – 2013 łącznie wykryto w 34 regionach Federacji Rosyjskiej 560 ognisk choroby (w tym 329 ognisk u świń).Na dzień 28.10.2013 aktywnych (niewygaszonych) jest 48 ognisk ASF (w tym 15 ognisk u świń).

Rossielchoznadzor przewiduje możliwość rozprzestrzeniania się ASF drogą południową (z obwodu rostowskiego przez Ukrainę do Rumunii) lub/i drogą północną (z obwodu twerskiego przez Białoruś, Łotwę, Litwę i obwód kaliningradzki do Polski i Niemiec).



POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

Unia Europejska (UE) i Stany Zjednoczone (USA) poczyniły znaczne postępy w kieru...

Pod koniec kwietnia odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wieprzowina” Copa-Cog...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę