aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Główny Lekarz Weterynarii informuje

3 grudnia 2015
W związku z wpływającymi drogą elektroniczną do Głównego Inspektoratu Weterynarii wiadomościami e-mail, dotyczącymi nieprawidłowości w organizacji „targów koni w Skaryszewie”, Główny Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, co następuje. Urząd Miasta i Gminy Skaryszew ul. Słowackiego 6, 26-640 Skaryszew powiadomił Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu o zamiarze organizacji wystaw, pokazów i konkursów koni w dniach 10 i 11 marca 2014 r. na terenie placu targowiska miejskiego i placu stadniny koni w Skaryszewie powiat radomski.
Zgodnie z wnioskiem organizatora w ramach niniejszego festynu ludowego pod nazwą „Jarmark Koński - Wstępy” przewidziano pokazy, wystawy i konkursy koni dla których wyznaczono lokalizację w dwóch miejscach - plac targowiska miejskiego ul. Krasickiego 13 i teren stadniny koni ul. Partyzantów 72, co przedstawione zostało również w trakcie spotkania w dniu 3 lutego 2014 r. w którym uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Weterynarii, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii z/s w Siedlcach i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu, Związku Hodowców Koni, ITD, Policji i Służb Komunalnych organizatora. Dodatkowo organizator w ramach prowadzonych przygotowań do festynu organizował cotygodniowe spotkania, w których uczestniczył m.in. przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu. Ponadto opracowany został regulamin „Jarmarku Końskiego – Wstępy”, który zakłada m.in., że wyładunek i załadunek koni odbywać się będzie tylko w miejscach wyznaczonych do tego celu, wskazano lokalizację punktów weterynaryjnych oraz podano numery telefonów pod którymi można zgłaszać przypadki złego traktowania zwierząt.
Mając na uwadze sygnały napływające ze strony organizacji pozarządowych, których celem statutowym jest ochrona zwierząt oraz od osób prywatnych odnośnie stwierdzonych w latach poprzednich naruszeń dotyczących niezachowania dobrostanu zwierząt tam przebywających, w tym roku w celu  zapewnienia ochrony zdrowia i dobrostanu oraz weryfikacji identyfikacji zwierząt, we współpracy z służbami organizatora i policją wprowadzono monitorowanie obszaru od godz. 20.00 dnia 9 marca 2014 r. Do nadzoru nad „Jarmarkiem Końskim – Wstępy” skierowano 14 lekarzy weterynarii wolnej praktyki upoważnionych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu do czynności podczas ww. festynu, oraz 12 inspektorów Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu. Służby podległe organizatorowi podzielone zostały na zespoły, współpracujące z wyznaczonymi lekarzami weterynarii w celu sporządzania rejestrów zwierząt wprowadzanych na festyn, kontroli danych identyfikacji koni, kontroli miejsc i warunków rozładunku zwierząt na rampach. Dodatkowo w celu zapewnienia porządku w strefach weterynaryjnych i miejscach organizacji festynu skierowano patrole policji wraz z wynajętą przez organizatora profesjonalną firmę ochroniarską. Ponadto wszyscy wyznaczeni przez organizatora pracownicy obsługi festynu zostali przeszkoleni z zakresu dobrostanu koni oraz sposobu postępowania w przypadku stwierdzania nieprawidłowości.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę