informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Jażdżewski: od wtorku rosyjscy inspektorzy będą w Polsce

13 listopada 2007
Rosyjscy inspektorzy rozpoczną od wtorku, 13 listopada, wizytę w Polsce w celu kontroli zakładów przetwórczych eksportujących produkty do Rosji - poinformował PAP w poniedziałek zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski.

Wyjaśnił, że chodzi o ponowną kontrolę ponad 60 zakładów: przetwórstwa mleka i mięsa oraz przemysłu paszowego. Zakłady te były audytowane już w 2004 roku.

Zaznaczył, że teraz skontrolowanych będzie tylko kilka zakładów, a ich lista zostanie ustalona podczas wtorkowego spotkania z Rosjanami w Inspekcji Weterynaryjnej.

Wiceszef Inspekcji Weterynaryjnej powiedział, że do chwili zakończenia audytu nazwy zakładów nie zostaną ujawnione dziennikarzom.

Do Polski przyjedzie z Moskwy 9 kontrolerów, którzy podzielą się na dwie grupy. Inspekcje będą trwały ok. dwa tygodnie; ich celem jest sprawdzenie, czy polskie przedsiębiorstwa spełniają wymagania weterynaryjne strony rosyjskiej. W kontrolach jako obserwatorzy będą uczestniczyć eksperci Komisji Europejskiej.

Obecne kontrole dotyczą jedynie zakładów, które mają prawo do eksportu na rynek Federacji Rosyjskiej. Polska nie zgadza się na kontrole zakładów mięsnych, które mają zakaz wysyłania produktów na ten rynek.

W listopadzie 2005 roku Rosja wprowadziła zakaz importu żywności z Polski, zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych.

Przed wprowadzeniem embarga certyfikaty pozwalające na eksport do Rosji posiadało 19 zakładów mięsnych.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę