aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Komunikat MRiRW

4 czerwca 2003

                                                                     Warszawa, dnia 03.06.2003 r.

Komunikat

W związku z informacją przekazaną przez Międzynarodowe Biuro ds. Epizootii (OLE), dotyczącą wystąpienia rzekomego pomoru drobiu (choroby Newcastle)  w Republice Białorusi, Główny Lekarz Weterynarii informuje, że następujące towary pochodzące z Republiki Białorusi:

  • drób żywy, w tym strusie, oraz inne gatunki ptaków domowych i dzikich;
  • jaja wylęgowe drobiu, w tym strusi i innych ptaków domowych i dzikich;
  • jaja konsumpcyjne drobiu, w tym strusi; mięso drobiu oraz podroby drobiowe;
  • przetwory z mięsa drobiowego, w tym także z mięsa strusi, z wyjątkiem przetworów poddanych obróbce termicznej w temperaturze co najmniej 72 stopni C wewnątrz bloku mięsnego;
  • wszystkie surowce niejadalne w stanie surowym, pochodzące od drobiu, w tym strusi, oraz innych ptaków domowych i dzikich. z wyjątkiem surowców niejadalnych, poddanych obróbce termicznej w temperaturze 133 stopni C, pod ciśnieniem 3 barów i w czasie 20 min. pochodzących od drobiu, w tym strusi, oraz innych ptaków domowych i dzikich,

powinny być traktowane jako zwierzęta podejrzane o zakażenie lub produkty pochodzące od takich zwierząt i w związku z tym objęte są zgodnie z art.10a, pkt. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badania zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, póz. 752, z 2001 r. Nr 29, póz. 320 i Nr 123, póz. 1350 i Nr 129, póz. 1438 z 2002 r. Nr 122, póz. 976 oraz z 2003 r. Nr 52, póz. 450), zakazem przywozu do Rzeczypospolitej Polskiej i przewozu  przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z powyższym Graniczni Lekarze Weterynarii  z dniem 3 czerwca 2003 .  powinni zastosować procedurę określoną w art. 14 ust. 11 pkt. 2 cytowanej ustawy.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę