dnikukurydzy_210818

Minister potwierdza - ptasiej grypy już nie ma

12 czerwca 2006

Aktualnie ryzyko przeniesienia wysoce zjadliwej grypy ptaków z dzikich ptaków na drób, w związku z zakończeniem migracji ptaków dzikich, ocenia się jako minimalne.

Dlatego 9 czerwca 2006 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 czerwca 2006 r. uchylające rozporządzenie z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków d. pomoru drobiu.
Rozporządzenie to zostało opublikowane w Dz. U. Nr 98, poz. 684.

Zgodnie z opinią Głównego Lekarza Weterynarii oraz z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, aktualnie ryzyko przeniesienia wysoce zjadliwej grypy ptaków z dzikich ptaków na drób, w związku z zakończeniem migracji ptaków dzikich, ocenia się jako minimalne.

Tymsamym zostały zniesione zakazy i ograniczenia, które wynikały z zagrożenia wystąpienia ptasiej grypy, a które określone zostały w przytoczonym powyżej rozporządzeniu z dnia 28 kwietnia 2006 r. Przywrócono możliwość organizowania targów i targowisk oraz sprzedaży na nich drobiu oraz możliwość jego utrzymywania na otwartej przestrzeni, zniesione zostały dodatkowe wymagania związane z utrzymywaniem kaczek i gęsi w zakładach hodowli zarodowej oraz strusi na otwartej przestrzeni. Przestały obowiązywać także przepisy ograniczające możliwość wykonywania lotów treningowych i konkursowych gołębi.


POWIĄZANE

Chińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało w czwartek o wykryciu kolejnego og...

Chińskie ministerstwo rolnictwa poinformowało we wtorek o wykryciu dwóch pierwsz...

USA i Polska prowadzą rozmowy na temat zawieszenia importu wieprzowiny do USA z ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę