informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Na świecie na ptasią grypę zmarło już 78 ludzi

12 stycznia 2006

Nowe śmiertelne ofiary wirusa H5N1 wśród ludzi w Chinach i w Turcji oznaczają, iż w sumie ptasia grypa spowodowała na świecie zgon co najmniej 78 ludzi - pisze w środę agencja Associated Press, powołując się na najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W Chinach ostatnio na ptasią grypę zmarła 10-letnia dziewczynka na południu kraju i 35-letni mężczyzna na wschodzie. W Turcji potwierdzono śmierć co najmniej dwu osób - badany jest trzeci przypadek.

Na wschodzie Turcji, przy granicy z Armenią, masowo padają ptaki hodowlane; z podanych w środę w Chinach informacji wynika, że wirus zaatakował hodowle przepiórek w mieście Guiyang (Kuej-jang) na południowym zachodzie. Zlikwidowano 42 tys. tych ptaków. Jest to 28. już ognisko ptasiej grypy w Chinach.

WHO ponownie ostrzegła we wtorek przed pandemią ptasiej grypy, gdyby doszło do mutacji wirusa H5N1, czego obawiają się naukowcy. Szef azjatyckiego oddziału WHO, Shigeru Omi wezwał kraje regionu by przygotowały się do szybkiej reakcji w razie jakichkolwiek oznak pandemii.

"W przeciwieństwie do epidemii grypy w przeszłości, tym razem świat został wcześniej ostrzeżony przed niebezpieczeństwem. Musimy wykorzystać ten czas by przygotować się do kontrofensywy" - stwierdził Omi w oświadczeniu, opublikowanym przed rozpoczynającą się w czwartek międzynarodową konferencją w Tokio, poświęconą zagrożeniu ptasią grypą.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę