Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

O Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii

4 lipca 2007
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wstępny termin wejścia w życie ustawy o Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, która określi ogólny zakres zadań, organizację, tryb działania oraz zasady funkcjonowania Inspekcji zaproponowało  na dzień 1 lipca 2008 r.
Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności funkcjonować ma  na bazie Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Weterynaryjnej, która miałaby podlegać ministrowi właściwemu do spraw zdrowia.

Natomiast  Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa  powinny  działać w fazie produkcji, gdyż realizowane przez nich funkcje w znikomym procencie związane są z kontrolą, natomiast w większości polegają na świadczeniu doradztwa. Koncepcja ta prezentowana była w czerwcu  na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi .
Jak udało się nam dowiedzieć nie wszyscy posłowie zgadzali się z taką koncepcją twierdząc, że bezpieczeństwo żywności musi być przestrzegane począwszy od zasiewu i uprawy aż do zbioru i przetwórstwa i winno być gwarantowane przez wszystkie inspekcje działające obecnie w sektorze żywności.
POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

Unia Europejska (UE) i Stany Zjednoczone (USA) poczyniły znaczne postępy w kieru...

Pod koniec kwietnia odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Wieprzowina” Copa-Cog...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę