CTR_80917

Paszport dla konia

18 lipca 2005

Do połowy września wszystkie konie przeznaczone na sprzedaż powinny mieć paszport. Główny Lekarz Weterynarii o dwa miesiące przedłużył termin na wyrobienie dokumentów.

Zdaniem Inspekcji weterynaryjnej obowiązek posiadania przez konie paszportów nie jest nowością. Zmieniły się tylko zasady wydawania dokumentów.

W tej chwili duża część paszportów jest wyrabianych na spędach, czyli tam gdzie konie są gromadzone. Natomiast przepisy prawne mówią o tym, że konie w gospodarstwie powinny mieć wyrobione paszporty - informuje Krzysztof Jażdżewski Główny Lekarz Weterynarii.

Obowiązek znakowania zwierząt należy do ich właścicieli. W przypadku koni jest to paszport zawierający dokładny opis graficzny. Dokumenty są wymagane ze względu na bezpieczeństwo żywności.

A prawie połowa koni nie ma jeszcze paszportów. Właściciele koni powinni się śpieszyć. Termin wyrobienia dokumentów został wydłużony, ale paszportów nie dostaje się od ręki. Polski Związek Hodowców Koni ma na to dwa miesiące. Główny Lekarz Weterynarii przestrzega, że nie będzie ponownego przesunięcia terminu.

Bez dokumentu konia nie będzie można sprzedać. A rocznie eksportujemy do krajów Starej Unii ponad czterdzieści tysięcy tych zwierząt.


POWIĄZANE

Cera, figura, zęby – co poprawiamy przed swoim ślubem?

Ministrowie finansów krajów członkowskich porozumieli się we wtorek w Luksemburg...

Jak podnieść wydajność mleczną, co zrobić by zwiększyć produkcyjność loch, jak p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę