CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Polska zdąży z uchwaleniem ustaw weterynaryjnych

8 października 2003

Wszystkie ustawy weterynaryjne zostaną uchwalone, zgodnie z przyjętym planem, do końca tego roku. Nie ma najmniejszych podstaw, by dzisiaj sądzić, że nie zdążymy z dostosowaniem tych przepisów do prawa unijnego – powiedział PAP we wtorek minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

Wypowiedź ministra związana jest z zarzutami, jakie padły w sprawie opóźnień w nowelizacji prawa weterynaryjnego. Mogłoby to grozić Polsce wprowadzeniem tzw. klauzuli ochronnej, która oznaczałaby poważne utrudnienia w eksporcie naszych produktów do Unii. 

Nie ma żadnych postaw, by sądzić, że grożą nam klauzule ochronne, doprowadzimy do uchwalenia wszystkich aktów prawnych – podkreślił minister. 

Olejniczak zapewnił, że prace prowadzone są terminowo i wszystkie ustawy, poza jedną, procedowane są już poza resortem. W ministerstwie trwają jeszcze prace nad ustawą o ochronie zdrowia zwierząt. Z całą świadomością chcę powiedzieć, że jesteśmy po wszelkich uzgodnieniach z Komisją Europejską i na bieżąco przesyłamy im informacje dotyczące uchwalania prawa – powiedział szef resortu. 

Olejniczak dodał, że podczas spotkania ministrów rolnictwa rozmawiał w Brukseli z unijnymi komisarzami, którzy pogratulowali nam przyspieszenia w sprawach legislacyjnych. Olejniczak zaznaczył także, że w procesie legislacyjnym wiele zależy od parlamentu, ale współpraca zarówno z sejmową Komisją Europejską, jak i Komisją Rolnictwa układa się dobrze. Jest pełne zrozumienie ze strony senatorów i posłów, by szybko uchwalić prawo.


POWIĄZANE

Akcja szczepienia lisów w województwie śląskim rozpocznie się w środę – dowiedzi...

Do 77 wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej w ...

Żadna chora świnia nie została w Polsce przetworzona, produkty z wytworzone z po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę