informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ptasia grypa na Cyprze

31 stycznia 2006

Wirus ptasiej grypy znowu dotarł do granic Unii Europejskiej. Niebezpieczny dla człowieka H5N1 wykryto w północnej części Cypru, która nie należy do Unii i jest zamieszkała przez ludność turecką.

Obecność wirusa potwierdziły badania przeprowadzone w brytyjskim laboratorium Weybridge. Komisja Europejska uspokoiła, że nie ma niebezpieczeństwa, by z północnej części Cypru trafiły na teren Unii żywe ptaki, drób, czy produkty drobiowe. Żadne zwierzęta, ani produkty pochodzenia zwierzęcego nie mogą być przewożone przez tak zwaną zieloną linię.

Oddziela ona Republikę Cypru od części tureckiej. Jednak w obawie przed przenoszeniem się wirusa, rząd w Nikozji nakazał zamknięcie drobiu w pomieszczeniach na terenie całej Republiki Cypru. Dezynfekowane są też wszystkie pojazdy przyjeżdżające z północnej części wyspy.

Komisja Europejska wysłała tam swoich ekspertów, ktorzy mają zbadać sytuację na miejscu. Komisja zaoferowała też tamtejszym władzom wszelką pomoc.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę