aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ptasia grypa nie przestraszyła Polaków

28 listopada 2005

Polacy nie boją się ptasiej grypy, nie zrezygnowali z jedzenia drobiu i rzadko szczepili się na grypę - wynika z sondażu CBOS.

Dla 42 proc. Polaków ptasia grypa stanowi jedynie niewielkie zagrożenie. Poważnie obawia się jej 20 proc. ankietowanych, a 32 proc. nie widzi żadnego niebezpieczeństwa - wynika z sondażu. Zagrożenie ptasią grypą niemal jednakowo oceniają wszystkie grupy społeczne, niezależnie od wieku, płci, miejsca zamieszkania. Zdecydowana większość Polaków (86 proc.) nadal je mięso drobiowe w takich samych ilościach jak wcześniej, a jedynie co setny całkowicie z niego zrezygnował. Jak przypuszcza CBOS, może to wynikać z tego, że w Polsce nie jada się surowego drobiu, a podczas obróbki cieplnej wirus ginie.

Zagrożenie wirusem nie wywołało też masowych szczepień przeciw grypie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zaszczepiło się 8 proc. badanych, dwie trzecie (66 proc.) nie chciało się szczepić, a tylko co czwarty (26 proc.) chciał to zrobić, ale nie miał możliwości. CBOS przeprowadził badanie między 11 a 14 listopada br. na 1026- osobowej próbie mieszkańców Polski.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę