informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rosyjscy kontrolerzy weterynaryjni spóźnieni

14 września 2005

Mieli przyjechać pod koniec sierpnia, ale wciąż ich nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawią. Mowa o rosyjskich lekarzach weterynarii, którzy mieli skontrolować polskie zakłady mięsne. Ale na razie rosyjska licencja niczego nie załatwia, bo eksport jest po prostu nieopłacalny.

Obecnie prawo eksportu do Rosji ma zaledwie 16 zakładów mięsa czerwonego. Chętnych jest dużo więcej. Ale Inspekcja Weterynaryjna nie dopuściła wszystkich firm do kontroli. Ostatecznie zakwalifikowano 75 przedsiębiorstw.

Ale o braku takich szans coraz częściej mówią także duże firmy. Starają się o licencję starają się, ale zdają sobie sprawę, że z możliwości eksportu na wschód w najbliższym czasie nie będą mogły skorzystać.

Kontrola zakładów mięsnych to nie jedyna planowana wizyta rosyjskich weterynarzy. W kolejce czekają nasze mleczarnie. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy Rosjanie przyjadą. Na razie walczą z ptasią grypą.


POWIĄZANE

Nowe dane sugerują, że szczepienia i inne środki kontrolne powstrzymały epidemię...

Po raz pierwszy na praktyki do Afryki wyjechała w 2016 r. Był to kurs dla studen...

Kuba wprowadziła czasowy zakaz sprowadzania wieprzowiny i wołowiny z Polski - po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę