aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spór o łabędzie

17 marca 2006

Sporo zamieszania wokół łabędzi z toruńskiego stada. Jeszcze w środę minister środowiska protestował przeciwko zakmnięciu ptaków w wolierze. Twierdził, że władze miasta uwięziły zwierzęta bezprawnie. Dzień później resort zmienił zdanie. Nie podważa już decyzji toruńskiego sztabu o odizolowaniu ptaków. 

Zamknięcie łabędzi jeszcze w środę podzieliło ministerstwo środowiska i toruński sztab kryzysowy. Jego członkowie uznali, że ptaki ze stada, w którym wykryto wirusa H5N1 trzeba odizolować. Specjaliści uznali, że weterynarz może podjąć taką deycyzję.

Co do tego wątpliwości miało ministerstwo środowiska. To uznało, że zwierzęta zostały zamknięte w wolierze bezprawnie. Według resortu przetrzymywanie gatunków chronionych jest zakazane. Z tym nie zgadzały się władze miasta.

Tymczasem w czwartek po południu okazało się, że resort środowiska wycofało się ze swoich wcześniejszych zastrzeżeń. Ministerstwo sugeruje jedynie dalszą obserwację ptaków. Łabędzie zostają więc w wolierze. Na razie jednak nikt nie potrafi powiedzieć do kiedy.

Pewne jest za to to, że życie w Toruniu wraca do normy. W czwartek otwarto dla spacerowiczów Bulwar Filadelfijski. Od tygodnia po bulwarze jeżdżą już też samochody. Tak więc mieszkancy i przyjezdni nie są już narażeni na utrudnienia w poruszaniu się po mieście.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę