CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Wyroby weterynaryjne do rejestracji

17 marca 2004

Wszystkie wyroby stosowane w medycynie weterynaryjnej będą musiały być obowiązkowo rejestrowane przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – zakłada rozpatrzony przez Sejm w pierwszym czytaniu projekt ustawy o wyrobach stosowanych w medycynie weterynaryjnej.

Celem tego rozwiązania jest zagwarantowanie sprawnego nadzoru rynkowego. Projekt wdraża do polskiego prawa postanowienia Dyrektywy 84/539/EWG, co umożliwi polskim przedsiębiorcom (wytwórcom i dostawcom) uczestnictwo na równych prawach z podmiotami działającymi na rynku Wspólnoty. Jednocześnie projektowana ustawa wprowadzi powszechnie akceptowane w państwach UE standardy używania wyrobów medycyny weterynaryjnej, zwiększając poziom bezpieczeństwa stosowanych technologii medycznych.

Przepisy projektowanej ustawy formalizują obrót wyrobami stosowanymi w medycynie weterynaryjnej w kraju i nie stwarzają barier zagrażających swobodnemu przepływowi towarów na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Akcja szczepienia lisów w województwie śląskim rozpocznie się w środę – dowiedzi...

Do 77 wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej w ...

Żadna chora świnia nie została w Polsce przetworzona, produkty z wytworzone z po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę