aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wyroby weterynaryjne do rejestracji

17 marca 2004

Wszystkie wyroby stosowane w medycynie weterynaryjnej będą musiały być obowiązkowo rejestrowane przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – zakłada rozpatrzony przez Sejm w pierwszym czytaniu projekt ustawy o wyrobach stosowanych w medycynie weterynaryjnej.

Celem tego rozwiązania jest zagwarantowanie sprawnego nadzoru rynkowego. Projekt wdraża do polskiego prawa postanowienia Dyrektywy 84/539/EWG, co umożliwi polskim przedsiębiorcom (wytwórcom i dostawcom) uczestnictwo na równych prawach z podmiotami działającymi na rynku Wspólnoty. Jednocześnie projektowana ustawa wprowadzi powszechnie akceptowane w państwach UE standardy używania wyrobów medycyny weterynaryjnej, zwiększając poziom bezpieczeństwa stosowanych technologii medycznych.

Przepisy projektowanej ustawy formalizują obrót wyrobami stosowanymi w medycynie weterynaryjnej w kraju i nie stwarzają barier zagrażających swobodnemu przepływowi towarów na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...

  Jednym z kluczowych elementów rozporządzenia (UE) 2019/6 jest obowiązek gromad...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę