Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Tajemnicze znaki na polu - zobacz zdjęcia

27 sierpnia 2011
Czym są te tajemnicze znaki na polu? To monumentalny obraz ryb utworzony przez lubelskiego artystę Jarosława Koziarę. Praca powstała w ramach lubelskiego Land Art Festiwalu na granicy polsko-ukraińskiej, między miejscowościami Horodyszcze (Lubelskie) a Waręż (Ukraina). To ogromne pierwsze transgraniczne dzieło zajmuje kilka hektarów polskiej i ukraińskiej ziemi. Praca ma w sposób symboliczny i fizyczny przekraczać granice Schengen w kierunku Ukrainy.
Dwie kilkusetmetrowe formy w kształcie ryb zostały wyorane traktorem i obsiane nasionami facelii w połowie po stronie polskiej, a w połowie po stronie ukraińskiej.
Jak czytamy na stronie Land Art festiwalu praca ma zostać zaprezentowana podczas Dni Dobrosąsiedztwa w sierpniu tego roku w Kryłowie, w formie wystawy fotografii dokumentującej proces ewolucji obrazu na przestrzeni kilku miesięcy.
Sztuka ziemi, czyli land art to rodzaj działalności artystycznej, której obszarem działania, a nawet tworzywem jest przestrzeń ziemi i środowisko naturalne. Często realizacje land artu mają monumentalne rozmiary, aczkolwiek nie jest to wyznacznik tego rodzaju sztuki. Niekiedy prace są trudno dostrzegalne w przestrzeni, czasem są krótkotrwałe, niszczone natychmiast przez siły przyrody, takie jak wiatr, czy deszcz.
Jarosław Koziara urodzony w 1967 roku to lubelski artysta, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Obszar jego działań to scenografie do sztuk teatralnych i koncertów (m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), czy wystrój wnętrz klubów muzycznych (m.in. Stodoła w Warszawie). Koziara jest także twórcą obrazów ziemnych. Z jego poprzednich prac należy wymienić "Amonit" - prehistoryczny amonit usypany z kilkunastu ton wapiennego kruszywa, w Janowcu nad Wisłą.


POWIĄZANE

Aby widzowie mogli przenieść się do fikcyjnego świata, potrzebne są liczne przyg...

To może być przełom w budowie w pełni autonomicznych, wolnych od elektroniki rob...

Przez dziesięciolecia odpowiedzialnością za wyginięcie dinozaurów obarczana była...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę