Tajemnicze znaki na polu - zobacz zdjęcia

27 sierpnia 2011
Czym są te tajemnicze znaki na polu? To monumentalny obraz ryb utworzony przez lubelskiego artystę Jarosława Koziarę. Praca powstała w ramach lubelskiego Land Art Festiwalu na granicy polsko-ukraińskiej, między miejscowościami Horodyszcze (Lubelskie) a Waręż (Ukraina). To ogromne pierwsze transgraniczne dzieło zajmuje kilka hektarów polskiej i ukraińskiej ziemi. Praca ma w sposób symboliczny i fizyczny przekraczać granice Schengen w kierunku Ukrainy.
Dwie kilkusetmetrowe formy w kształcie ryb zostały wyorane traktorem i obsiane nasionami facelii w połowie po stronie polskiej, a w połowie po stronie ukraińskiej.
Jak czytamy na stronie Land Art festiwalu praca ma zostać zaprezentowana podczas Dni Dobrosąsiedztwa w sierpniu tego roku w Kryłowie, w formie wystawy fotografii dokumentującej proces ewolucji obrazu na przestrzeni kilku miesięcy.
Sztuka ziemi, czyli land art to rodzaj działalności artystycznej, której obszarem działania, a nawet tworzywem jest przestrzeń ziemi i środowisko naturalne. Często realizacje land artu mają monumentalne rozmiary, aczkolwiek nie jest to wyznacznik tego rodzaju sztuki. Niekiedy prace są trudno dostrzegalne w przestrzeni, czasem są krótkotrwałe, niszczone natychmiast przez siły przyrody, takie jak wiatr, czy deszcz.
Jarosław Koziara urodzony w 1967 roku to lubelski artysta, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Obszar jego działań to scenografie do sztuk teatralnych i koncertów (m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), czy wystrój wnętrz klubów muzycznych (m.in. Stodoła w Warszawie). Koziara jest także twórcą obrazów ziemnych. Z jego poprzednich prac należy wymienić "Amonit" - prehistoryczny amonit usypany z kilkunastu ton wapiennego kruszywa, w Janowcu nad Wisłą.


POWIĄZANE

Abu otrzymać jedną z 50-ciu ufundowanych przez KRUS hulajnóg, należy wziąć udzia...

Dopiero co Polskie media obiegła informacja o zastrzelonym rysiu, a dziś mamy ko...

Inteligentna doniczka zapewni świeże zioła i warzywa przez cały rok. Parametrami...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę