aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wiadomość

21 grudnia 2015

• Stanie na jednej nodze
       Najdłuższy czas utrzymania równowagi na jednej nodze wynosi 76 godzin i 40 minut,  dokonał tego wyczynu Arulanantham Suresh Joachim w Uihara Maha Devi Park Open Air Stadium, stojąc na jednej nodze od 22 do 25 Maja 1997 roku. Sureh wielokrotnie podtrzymywał inne rekordy przez długi czas stojąc, a także nosząc cegły na odległość.
• Układanie kostek domina jedna na drugiej
28 grudnia 2003 roku Matthias Aisch (Niemcy) ułożył jedna na drugiej 726 płytek do gry w domino. Stos stał przez godzinę.
• Najgłębsze miejsce w oceanie
Najgłębsza część oceanu została zbadana dokładnie w 1951 roku przez HM Survey Ship Challenger - Rów Mariański w Oceanie Spokojnym. 23 stycznia 1960 roku, statek US Navy Trieste zszedł na dno Pacyfiku, a 24 marca 1995 roku japońska sonda Kaiko zanotowała głębokość 10,911 m, najdokładniejszy jak dotychczas pomiar.
• Najniższa temperatura
Rekordowa niska temperatura -89.2°C została zarejestrowana w Vostok na Antarktydzie 21 lipca 1983 roku. To ponad 100°C mniej niż temperatura pokojowa. Stacjonuje tam ekipa naukowców badająca Jezioro Vostok, mające ponad 5 km głębokości, które zawiera informacje z setek tysięcy lat historii natury.

• Najdłuższe zdjęcie

Japończyk Shinichi Yamamoto wywołał zdjęcie o wymiarach: długość - 145 m, szerokość - 35.6 cm. Wcześniej własnoręcznie wyprodukował negatyw fotograficzny o długości 30 metrów i szerokości 7 cm do kamery panoramicznej.

• Największe lotnisko świata

Budynek międzynarodowego lotniska w Hong Kongu ma 1.3 km długości i pokrywa 550,000 m2. Projekt zawiera hale w kształcie Y, która jest największym pojedynczym budynkiem na świecie. Sama hala bagażowa jest wielkości stadionu Jankesów w Nowym Jorku (pomieściłaby pięć Boeingów 747 ustawionych skrzydło w skrzydło obok siebie). Lotnisko obsługuje 45 milionów pasażerów rocznie, przylatujących w 460 lotach każdego dnia. Jest tam 3 km chodników i 55,000 m2 powierzchni oszklonych.


POWIĄZANE

Jak wynika z najnowszego sondażu, 76,1% Polaków na co dzień oszczędza na zakupac...

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę