Wiadomość

21 grudnia 2015

• Stanie na jednej nodze
       Najdłuższy czas utrzymania równowagi na jednej nodze wynosi 76 godzin i 40 minut,  dokonał tego wyczynu Arulanantham Suresh Joachim w Uihara Maha Devi Park Open Air Stadium, stojąc na jednej nodze od 22 do 25 Maja 1997 roku. Sureh wielokrotnie podtrzymywał inne rekordy przez długi czas stojąc, a także nosząc cegły na odległość.
• Układanie kostek domina jedna na drugiej
28 grudnia 2003 roku Matthias Aisch (Niemcy) ułożył jedna na drugiej 726 płytek do gry w domino. Stos stał przez godzinę.
• Najgłębsze miejsce w oceanie
Najgłębsza część oceanu została zbadana dokładnie w 1951 roku przez HM Survey Ship Challenger - Rów Mariański w Oceanie Spokojnym. 23 stycznia 1960 roku, statek US Navy Trieste zszedł na dno Pacyfiku, a 24 marca 1995 roku japońska sonda Kaiko zanotowała głębokość 10,911 m, najdokładniejszy jak dotychczas pomiar.
• Najniższa temperatura
Rekordowa niska temperatura -89.2°C została zarejestrowana w Vostok na Antarktydzie 21 lipca 1983 roku. To ponad 100°C mniej niż temperatura pokojowa. Stacjonuje tam ekipa naukowców badająca Jezioro Vostok, mające ponad 5 km głębokości, które zawiera informacje z setek tysięcy lat historii natury.

• Najdłuższe zdjęcie

Japończyk Shinichi Yamamoto wywołał zdjęcie o wymiarach: długość - 145 m, szerokość - 35.6 cm. Wcześniej własnoręcznie wyprodukował negatyw fotograficzny o długości 30 metrów i szerokości 7 cm do kamery panoramicznej.

• Największe lotnisko świata

Budynek międzynarodowego lotniska w Hong Kongu ma 1.3 km długości i pokrywa 550,000 m2. Projekt zawiera hale w kształcie Y, która jest największym pojedynczym budynkiem na świecie. Sama hala bagażowa jest wielkości stadionu Jankesów w Nowym Jorku (pomieściłaby pięć Boeingów 747 ustawionych skrzydło w skrzydło obok siebie). Lotnisko obsługuje 45 milionów pasażerów rocznie, przylatujących w 460 lotach każdego dnia. Jest tam 3 km chodników i 55,000 m2 powierzchni oszklonych.


POWIĄZANE

Trudno przewidzieć, co się wydarzy w świecie motoryzacji, gdy każdy rok przynosi...

Wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają inteligentne auta, nie jest wyłącz...

Producenci lodów stawiają na innowacje. Na rynku można już znaleźć lody, które n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę