aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najciekawsze gry związane z rolnictwem

30 kwietnia 2023
Najciekawsze gry związane z rolnictwem

Od dawien dawna świat podzielony jest mniej więcej na 2 typy osób - tych mieszkających na wsi i tych mieszkających w miastach. To też powoduje, że mamy dwie zupełnie inne kultury, sposoby życia. Wiele osób ucieka do miast, ale również coraz więcej osób decyduje się żyć na wsi, przedmieściach. Choć czasy tradycyjnego rolnictwa już minęły, to jednak wiele osób chciałoby poczuć się rolnikami. Na szczęście służą do tego różne gry wideo. Postanowiliśmy przyjrzeć się tym najciekawszym.

Farming Simulator 22

Od wielu lat ogromnym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju symulatory. Możemy dzięki temu bez wychodzenia z domu stać się kierowcami ciężarówek, autobusów, pociągów. Farming Simulator to niezwykle popularna i stale rozwijana seria, dzięki której można stać się rolnikiem. Na początek wybieramy miejsce, gdzie chcemy prowadzić swoje gospodarstwo. Do wyboru mamy choćby wielką farmę w Stanach Zjednoczonych, sady z oliwkami we Francji czy też hodowlę zwierząt umiejscowioną w malowniczych Alpach. Oczywiście opcji jest o wiele więcej, zwłaszcza dzięki różnego rodzaju dodatkom do podstawowej gry.

Twórcy od Giants Software postarali się także o to, by w grze dostępne były prawdziwe pojazdy i maszyny, dzięki czemu można spotkać tu przeszło 100 producentów sprzętu rolniczego i kilkaset ich produktów. Zajmować się tu musimy wieloma aspektami związanymi z rolnictwem, jak i również będziemy mieli misje, zadania do wykonania. Za nasze plony, produkty zdobywamy pieniądze, które potem możemy inwestować w nowszy sprzęt, kolejne budynki. Nowa wersja wprowadziła dla graczy zmienne pory roku, co jeszcze bardziej podbija rozgrywkę.

Stardew Valley

Kolejna na naszej liście jest gra Stardew Valley od Concerned Ape. To sandboksowa propozycja z gatunku RPG, która dostępna jest na wszystkich najważniejszych platformach. Bohaterem gry jest pewien młody mężczyzna, który od lat pracuje w korporacji i jest znudzony życiem. Lata temu otrzymał jednak od dziadka kopertę z adnotacją, że ma ją otworzyć dopiero wtedy, kiedy nie będzie czuł szczęścia w swoim życiu. Mężczyzna otwiera kopertę i okazuje się, że otrzymał małą farmę w spadku. Wyrusza zatem do nowego miejsca, gdzie zaczyna być rolnikiem. Okazuje się jednak, że farma jest mała i zapuszczona, więc musimy od razu zabrać się do roboty. Musimy zatem doprowadzić gospodarstwo do porządku, zacząć sadzić rośliny i zajmować się ich uprawą. Plony zapewnią nam pieniądze, które przeznaczymy na rozbudowę farmy, kupowanie nowych narzędzi, zwierząt. Jako sandboksowy RPG gra ta zapewnia ciekawy system rozwoju postaci, jak i dodatkowe zadania, czynności do wykonywania.

Rolnicze gry hazardowe

Być może wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale dostępne w sieci są również i darmowe gry hot spot 77777 związane z rolnictwem. Chodzi bowiem o to, że producenci automatów do gry lubią wykorzystywać w swoich produkcjach różne motywy. Bez trudu znajdziemy gry dotyczące poszczególnych świąt, krajów, kultur, zwierząt, miłości czy samochodów. Wśród takich gier znaleźć można również i gry, które powiązane są ze wsią i rolnictwem. Oto zatem najciekawsze tytuły z tej kategorii:

 • Farm Scratch - jest to elektroniczna zdrapka, gdzie możemy wybrać jedno z pięciu zwierząt: owcę, konia, świnię, kurczaka lub krowę. Następnie wybieramy wysokość zakładu. Pojawia się przed nami zdrapka ze zwierzakiem i jak w klasycznej papierowej zdrapce, musimy odsłonić wszystkie ukryte pola. Jeśli wylosujemy 3 identyczne sumy, to wtedy wygrywamy taką kwotę. Maksymalnie można wygrać do x10 000 zakładu!
 • Money Farm - ciekawy slot online o układzie 5 na 3 i 5 liniach wypłat. Mamy tu typową amerykańską farmę, gdzie na bębnach pojawiają się kurczaki, jajka, owce, świnie, krowy czy pies.
 • Lucky Farm Bonanza - kolejny ciekawy slot, w którym od początku towarzyszy nam typowa muzyka na gitarze. Gra ma nietypowy układ 6 na 5. Na bębnach pojawiają się ciekawe symbole zwierząt w formie jajek, jak i również warzywa oraz owoce. W grze dostępne są dwie ciekawe opcje: buy bonus i chance 2x feature.
 • Piggy Bank Farm - następny slot z motywem amerykańskiej farmy. Tym razem mamy układ 5 na 3 i aż 50 linii wypłat. Mamy tu symbole farmera, świni, krowy, owcy, psa i koguta. Na bębnach pojawia się również specjalny młotek, który uruchamia darmowe spiny. W grze można wygrać do 5000-krotności zakładu.
 • Wonder Farm Bonus Buy - i znów jesteśmy na starej, amerykańskiej farmie, gdzieś zapewne w Teksasie. Mamy tu układ 5 na 3 i 20 linii wypłat. Na bębnach spotkać można kozę, krowę, świnię, kurę, farmerkę, tornado. Można tu liczyć na grę bonusową, jak i opcję kup bonus.

Oczywiście to tylko część z wielu gier hazardowych związanych z rolnictwem. Warto sprawdzić także inne pozycje, które dostępne są w kasynach.

FarmVille

FarmVille to jedna z najbardziej znanych gier dotyczących wsi i rolnictwa. Podobnie jak wspomniane wcześniej automaty, jest to gra przeglądarkowa, więc można w nią zagrać zarówno na komputerze, jak i telefonie. Gra ta została stworzona przez firmę Zynga. Jesteśmy tutaj farmerami, którzy zaczynają zarządzać swoją farmą. Ta na początku oczywiście wygląda dosyć mizernie, jednak z czasem dzięki naszym staraniom zyskiwać będzie w oczach. Mamy do dyspozycji planszę z 144 polami, na których to możemy siać różne owoce i warzywa, budować nowe obiekty. Za postępy w grze zdobywamy doświadczenie i walutę. Gra jest darmowa, aczkolwiek umożliwia również dokonywanie mikropłatności, gdzie kupuje się dodatkową walutę, przedmioty limitowane.

Farm Manager

Tym razem gra od polskiego studia Cleversan. Produkcja ta należy do gatunku strategii ekonomicznych. Zostajemy tutaj rolnikiem, którego zadaniem jest zarządzanie gospodarstwem. Na początku oczywiście zaczniemy od małej działki, która sukcesywnie będzie przez nas rozbudowywana. W grze Farm Manager musimy kontrolować różne aspekty, zwłaszcza związane z finansami. Zatrudniać będziemy bowiem stałych i sezonowych pracowników, którym należy zapewnić odpowiednie warunki, wynagrodzenie. Dbać musimy również o rośliny i zwierzęta, sprzęt, budynki. Twórcy wprowadzają także pory roku, a także losowo generowane zmienne warunki pogodowe. Być może przyjdzie się nam zmierzyć z powodzią czy suszą. Najnowsza odsłona tej serii zapewnia możliwość hodowli egzotycznych zwierząt, leasing maszyn czy też korzystanie z bio upraw. To oczywiście nie wszystko, na co można liczyć, gdyż wśród gier rolniczych znajdziemy również:

 • Farmer's Dynasty,
 • Pure Farming 2018,
 • Farm for your life,
 • Blocky Farm,
 • Farm Together,
 • Song Of The Prairie,
 • Harvest Moon.

I oczywiście szereg innych ciekawych produkcji. Jak zatem widać, dzięki dostępnym grom wideo w wiejskim, rolniczym klimacie, każdy z nas ma szansę choć na chwilę stać się farmerem. Pozwala to w poznaniu, jak ciężkie, ale i ciekawe jest to życie.


POWIĄZANE

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale ró...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę