aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Prezent ślubny: jak rolnik oświadczył się swojej dziewczynie i wygrał w kasynie

21 maja 2024
Prezent ślubny: jak rolnik oświadczył się swojej dziewczynie i wygrał w kasynie

Często mawia się, że pieniądze szczęścia nie dają, a także że nieszczęścia chodzą parami. Obu tym stwierdzeniom kłam może zadać pewien mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, dla którego życie okazało się niezwykle szczęśliwe, bowiem tuż po zaręczynach wobec swojej partnerki, wygrał w kasynie okrągłe 400 tysięcy dolarów! Jak widać, szczęście potrafi w nas uderzyć z podwójną mocą! 

– Szczęście w poglądach filozoficznych wyrażane jest jako pewien ideał, wręcz nieosiągalny w ziemskim życiu. Z kolei zdaniem Arystotelesa to działanie absolutnie zgodne z naturą. 

“Z perspektywy naszej branży hazardowej, szczęście jest niezwykle ważne. Uczestnicząc w grach losowych zwykle zdani jesteśmy nie na umiejętności, a po prostu na ogrom farta. Szczęście w hazardzie trzeba mieć” – mówi ekspert serwisu kasynos.online, Amadeusz Walczak. 

Opisywany przez nas Amerykanin z całą pewnością nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielkim szczęściem żyje. O okolicznościach jego wygranej w jackpot piszemy w dalszej części niniejszego tekstu. 

Wygrane w jackpot – szczęśliwy los rolnika ze stanu Iowa

Mówiąc o centralnej części Stanów Zjednoczonych od razu na myśl przychodzą rozległe równiny, pas kukurydziany, hodowle świń, rozwinięte rolnictwo. Znaczna część ludności skoncentrowana jest w stolicy stanu, Des Moines. To tam mieszka około 700 tysięcy osób, a więc 21 procent ludności całego stanu. Dominuje tam klimat wilgotny kontynentalny z gorącymi latami i mroźnymi zimami. 

Jak czytamy w serwisie Wikipedia: Na terenie stanu Iowa znajdują się 942 miasta, w tym 3 o liczbie ludności przekraczającej 100 000, 42 powyżej 10 000 mieszkańców, a 274 powyżej 1000 mieszkańców. 

To właśnie tam niemałą sumkę zgarnął bohater naszej opowieści. Sam fakt jego zamieszkania jest godzien podkreślenia, gdyż w centralnych Stanach Zjednoczonych nieczęsto padają tak wysokie wygrane w jackpot. Niesamowitości tej opowieści dodaje tylko fakt, że do udziału w loterii skłoniło go… jedzenie. Tak jest! Amerykański rolnik w dniu wygranej zjawił się w popularnej sieci sklepów, by się pożywić. Przy okazji uznał, że kupi los na loterii. Kiedy dopasował liczby do tych wygenerowanej przez automat, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Wygrana w jackpot stała się faktem! 

Jego łupem padło niemałe 400 tysięcy dolarów, co przy dzisiejszym kursie daje nam okrągłą sumkę 1,6 miliona złotych! Za takie pieniądze można kupić na przykład: 

  • 70-metrowe mieszkanie na warszawskim Wilanowie

  • Ekskluzywne Lamborghini Huracan Evo

  • Luksusowy jacht 

  • Rozkręcony i dobrze prosperujący biznes przynoszący zyski 

Wbrew naszym propozycjom, mężczyzna nie zdecyduje się na zakup super szybkiego auta bądź pięknej łodzi. 

“Jego plan to inwestycja w przyszłość, a więc w edukację swoich dzieci oraz wnuków.–Sprawdzałem te numery jeden po drugim. Potem weryfikowałem ciąg liczb jeszcze kilka razy i nie mogłem uwierzyć, musiałem sprawdzić jeszcze raz. Skończyło się na tym, że sprawdziłem je w aplikacji mobilnej. No i cóż, jestem zwycięzcą! Te pieniądze zainwestuję w naukę mojego potomstwa”–oznajmił dla lokalnych mediów, cytowanych przez azart.nv.ua. 

Inne wygrane jackpot

Oczywiście gry hazardowe typu jackpot znane są również w Europie. W Polsce szalenie popularna jest gra oferowana przez Totalizator Sportowy, a więc europejskie Eurojackpot, w którym od 2012 roku udział bierze kilkanaście państw Starego Kontynentu. Gwarantuje ona regularne wysokie wygrane, o których każdorazowo jest bardzo głośno. 

Ostatnio liczby na miarę wielkich pieniędzy zostały w naszym kraju skreślone pod koniec kwietnia. W ramach Eurojackpot w Polsce padły dwie wygrane drugiego stopnia. Każda z nich w wysokości ponad 15 milionów złotych, co jest rezultatem wręcz oszałamiającym! 

Jak podaje TVN24: „W rozbitej kumulacji odnotowano dwie wysokie polskie wygrane. Jak już wiemy, jedna z nich padła w Gdańsku (ul. Słowackiego 200), a druga w Kielcach (ul. Piekoszowska 34b)”. 

Zgodnie z ustawą hazardową, od wygranej odprowadzany jest 10-procentowy podatek, a więc ostatecznie do szczęśliwców trafiło niespełna 14 milionów złotych. 

Dodajmy tylko, że dwie wygrane pierwszego stopnia tym razem padły w Niemczech i Słowenii. Historia pokazuje, że tak szczęśliwe trafy w Eurojackpot mają miejsce również nad Wisłą. Najwyższa wygrana w naszym kraju padła dwa lata temu w województwie wielkopolskim. Zwycięzca sięgnął po zawrotne 213 milionów złotych! 

***

Oczywiście, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak bez pieniędzy wszystko staje się o wiele trudniejsze. Dlatego, wzorem Amerykanina ze stanu Iowa, szczęściu czasami po prostu trzeba pomóc, wziąć udział w wybranej loterii i liczyć na łut szczęścia. Kto wie, może tym razem ów szczęście odezwie się właśnie do nas?


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

 W okresie od lutego do maja 2024 r. firma FAS London przeprowadziła szeroko zak...

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), Departament Rolnictwa Stanów Zje...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę