11% wzrost Perutnina Ptuj, Grupy zależnej od ukraińskiego MHP

19 sierpnia 2022
11% wzrost Perutnina Ptuj, Grupy zależnej od ukraińskiego MHP

W europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińskie przedsiębiorstwo MHP, czyli słoweńskiej Grupie Perutnina Ptuj, w pierwszym półroczu 2022 roku wyprodukowano 59,8 tys. ton mięsa z kurczaka i indyka, co oznacza wzrost o 11,0 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku. Po czerwcu 2022 roku słoweńska firma Perutnina Ptuj wypracowała wzrost sprzedaży o 5,0 proc. do 37,4 tys. ton w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2021.

W drugim kwartale tego roku firma PP zwiększyła produkcję kurczaków i indyków w sumie o 6,0 proc. rok do roku do 31,3 tys. ton, natomiast sprzedaż wyniosła 19,6 tys. ton, pozostając na porównywalnym poziomie jak w roku ubiegłym. Głównym czynnikiem determinującym wyniki w tym czasie był wzrost wielkości produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych na Bałkanach. W pierwszym półroczu tego roku zakłady należące do PP wyprodukowały 21,8 tys. ton produktów mięsnych, o 13,0 proc. więcej niż w zeszłym roku, a sprzedaż tych produktów w analizowanym okresie wzrosła o 6,0 proc. do 20,2 tys. ton.

Przypomnijmy, że słoweńska grupa Perutnina Ptuj (PP) została kupiona przez MHP i stanowi część aktywów w europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińską firmę. Firma Perutnina Ptuj w momencie nawiązania partnerstwa strategicznego z MHP posiadała zakłady produkcyjne w czterech krajach bałkańskich: Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie. Własnością PP były także jednostki dystrybucyjne w Austrii, Macedonii i Rumunii a swoje produkty PP sprzedawała w piętnastu krajach europejskich.

źródło: KIPDiP


POWIĄZANE

W dniu 31 sierpnia Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do V-ce Premi...

Tegoroczne zbiory kukurydzy na ziarno rozpoczęły się na początku października. W...

Polska Grupa Energetyczna PGE)Rozpoczynam dystrybucję węgl do klientów instytucj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę