11% wzrost Perutnina Ptuj, Grupy zależnej od ukraińskiego MHP

19 sierpnia 2022
11% wzrost Perutnina Ptuj, Grupy zależnej od ukraińskiego MHP

W europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińskie przedsiębiorstwo MHP, czyli słoweńskiej Grupie Perutnina Ptuj, w pierwszym półroczu 2022 roku wyprodukowano 59,8 tys. ton mięsa z kurczaka i indyka, co oznacza wzrost o 11,0 proc. w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku. Po czerwcu 2022 roku słoweńska firma Perutnina Ptuj wypracowała wzrost sprzedaży o 5,0 proc. do 37,4 tys. ton w porównaniu do pierwszego półrocza roku 2021.

W drugim kwartale tego roku firma PP zwiększyła produkcję kurczaków i indyków w sumie o 6,0 proc. rok do roku do 31,3 tys. ton, natomiast sprzedaż wyniosła 19,6 tys. ton, pozostając na porównywalnym poziomie jak w roku ubiegłym. Głównym czynnikiem determinującym wyniki w tym czasie był wzrost wielkości produkcji we wszystkich zakładach produkcyjnych na Bałkanach. W pierwszym półroczu tego roku zakłady należące do PP wyprodukowały 21,8 tys. ton produktów mięsnych, o 13,0 proc. więcej niż w zeszłym roku, a sprzedaż tych produktów w analizowanym okresie wzrosła o 6,0 proc. do 20,2 tys. ton.

Przypomnijmy, że słoweńska grupa Perutnina Ptuj (PP) została kupiona przez MHP i stanowi część aktywów w europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińską firmę. Firma Perutnina Ptuj w momencie nawiązania partnerstwa strategicznego z MHP posiadała zakłady produkcyjne w czterech krajach bałkańskich: Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowinie. Własnością PP były także jednostki dystrybucyjne w Austrii, Macedonii i Rumunii a swoje produkty PP sprzedawała w piętnastu krajach europejskich.

źródło: KIPDiP


POWIĄZANE

Na stronach internetowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zamieszczono obs...

Wycofanie partii produktu pn. Sałatka z buraczków i papryki ze względu na stwier...

Wojna w Ukrainie jest katastrofą nie tylko dla ludzi, prowadzi także do ogromnyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę