aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

276 nowoczesnych stacji ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

9 lipca 2024
276 nowoczesnych stacji ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

W 114 miejscach w Polsce powstanie 276 nowych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Tylko do końca tego roku użytkownicy elektryków zyskają 60 nowych lokalizacji i 138 punktów ładowania. To wynik podpisanej właśnie umowy między siecią sklepów Stokrotka i Inbalance grid – dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. Plany obejmują także mniejsze miejscowości.

Lider elektromobilności w krajach bałtyckich rozpoczyna działalność w Polsce

Zielona rewolucja jeszcze w tym roku. Przy sklepach Stokrotka w całej Polsce ma stanąć 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a tylko do końca tego roku, 138. Te zapowiedzi są wynikiem podpisanej właśnie umowy partnerskiej z Inbalance grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności i jednocześnie największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowoczesne stacje ładowania Inbalance grid zostaną zainstalowane m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach. Wiele z tych miejsc obecnie nie posiada tego typu infrastruktury. To spora odmiana, ponieważ według oficjalnych danych, sieć ładowarek w Polsce koncentruje się niemal wyłącznie wokół największych miast.

 Prosta obsługa

Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzanym projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Firma powstała w 2019 roku i obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co daje jej tytuł największego pod tym względem operatora.

Współpraca Stokrotki z Inbalance grid wzmocni polski ekosystem pojazdów elektrycznych i będzie kolejnym ważnym krokiem we wspieraniu kraju w przechodzeniu na zrównoważoną mobilność. Podpisana właśnie umowa może uczynić Inbalance grid jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce, a samą Stokrotkę – ważnym ambasadorem elektromobilności.

Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – komentuje Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

To demonstracja przełomowej technologii w Polsce

Stokrotka postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez firmę sprzęt i oprogramowanie mają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w UE. Inbalance grid oferuje swoim partnerom szeroki zakres integracji oraz bezproblemową obsługę użytkownika.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ich celem jest świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Prezes spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju.

Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości” – wyjaśnia Simonas Stankus.

Wejście Inbalance grid na polski rynek to jeden z kluczowych kroków Inbalance grid w realizacji misji, jaką jest napędzanie rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.

 Źródło:Inbalance grid

 O Inbalance grid

Litewski twórca oprogramowania do inteligentnego ładowania pojazdów elektrycznych, wielokrotnie nagradzany projektant sprzętu do ładowania i platformy do zarządzania punktami ładowania opartej na chmurze. Jest największym operatorem sieci w krajach bałtyckich i jednocześnie drugim co do wielkości w Litwie, nadzorując zarządzanie ponad 800 publicznymi i prywatnymi punktami ładowania.

To pionier w dziedzinie tworzenia inteligentnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Wykorzystuje innowacyjną metodę instalacji, która obniża koszty budowy infrastruktury, a także system Multilevel Dynamic Load Management (DLM).

Oprogramowanie oferowane przez Inbalance grid można łatwo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem oraz wewnętrznymi systemami biznesowymi, pozwalając na wprowadzanie nowych usług, takich jak programy lojalnościowe, usługi parkingowe i wiele innych. Firmę wspierają inwestorzy VC.

O Stokrotce

Stokrotka to nowoczesna sieć handlowa z bogatymi tradycjami polskiego handlu detalicznego. Powstała1994 roku w Lublinie, dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 900 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Stokrotka rozwija się bardzo dynamicznie, otwiera sklepy w formatach dopasowanych do każdego klienta:Stokrotka Supermarket, Market, Optima i Express. Sieć prowadzi także sklep internetowy i jest sprawdzonym partnerem w biznesie dla franczyzobiorców. Spółka posiada nowoczesne centra dystrybucji, własne zaplecze logistyczne i sieć magazynów regionalnych w całej Polsce. Od 2018 r. Stokrotka Sp. z o.o. wchodzi w skład litewskiej grupy handlowej Maxima. Stokrotka proponuje klientom szeroką ofertę asortymentową w atrakcyjnych cenach, w której szczególny nacisk położony jest na produkty świeże, produkty od lokalnych dostawców, a także produkty marki własnej.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę