dnikukurydzy_210818
Agrolok_60918

3 mln zł na dofinansowanie dla polskich startupów z sektora rolniczego

21 lutego 2018
3 mln zł na dofinansowanie dla polskich startupów z sektora rolniczego

Trwa nabór do jednego z największych w Polsce akceleratorów dla startupów – MIT Enterprise Forum Poland. Nowością w programie jest ścieżka branżowa dedykowana firmom, które rozwijają innowacyjne technologie mogące znaleźć zastosowanie w sektorze rolniczym.

Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mogą otrzymać m.in. dostęp do polskich oraz międzynarodowych mentorów i ekspertów, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie do od 1 do 3 mln złotych w ramach programu Bridge Alfa, realizowanego przez AgriTech Hub wspólnie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - poinformował Tomasz Gierwat z MIT Enterprise Forum Poland.

MIT Enterprise Forum Poland i AgriTech Hub zapraszają do aplikowania startupy rozwijające technologie dla szeroko pojętego sektora rolno-spożywczego, w tym m.in z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin czy przetwórstwa żywności. Projekt ma pomóc młodym przedsiębiorcom zaistnieć na rynku i przyspieszyć komercjalizację rozwijanych przez nich technologii.

Celem programu MIT Enterprise Forum Poland jest przyspieszenie rozwoju młodych, innowacyjnych firm technologicznych poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa.

AgriTech Hub to fundusz venture capital, którego celem jest wspieranie procesu komercjalizacji technologii dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu, pochodzących z jednostek naukowych oraz sektora przedsiębiorstw, m.in. poprzez udostępnienie im finansowania.

"Jest to unikatowa propozycja na rynku polskim. W ramach programu MIT Enterprise Forum Poland zapewniamy przedsiębiorcom kompleksowe wsparcie od momentu zweryfikowania czystości patentowej czy stanu techniki, poprzez walidację biznesową, po udostępnienie finansowania w formule Bridge Alfa" - powiedział menedżer inwestycyjny w AgriTech Hub Bartosz Podchorodecki.

"Nasz 3-miesięczny program jest odpowiedzią na potrzeby, które mają startupy na wczesnym etapie rozwoju i które budują swoje firmy wokół unikalnego IP lub modelu biznesowego. Zespoły, które przeszły akcelerację w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland są bardziej świadome rynkowej rzeczywistości, co pozwala im unikać błędów i efektywniej pozyskiwać środki na dalszy rozwój działalności" - zaznacza dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce Magdalena Jabłońska.

Podkreśliła, że dzięki we współpracy z funduszem AgriTech Hub możliwa jest pomoc dla polskich startupów tworzących często bardzo unikalne i innowacyjne technologie dla sektora rolniczego.

Startupy, które chcą wziąć udział w 4. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland mogą aplikować do programu za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org.

 

Anna Wysoczańska, Jacek Ensztein (PAP)


POWIĄZANE

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości...

Fundacja WWF zachęca wolontariuszy z całego kraju do przekazywania informacji o ...

Rolnicy dostali już pierwsze wypłaty rekompensat z powodu suszy - poinformował P...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę