Adama_Spyrale_1-31.05.21

3M Poland w akcji ratunkowej na targach SAWO

20 kwietnia 2018
3M Poland w akcji ratunkowej na targach SAWO

3M Poland weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, które odbędą się od 24 do 26 kwietnia br. na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ważnym elementem programu 3M będą specjalistyczne pokazy elementów akcji ratunkowej na wysokości. 24 kwietnia weźmie w nich udział Kevin Aiston, najbardziej rozpoznawalny strażak w Polsce.

Przy okazji targów eksperci firmy 3M Poland wygłoszą referaty odbywające się m.in. w ramach Konferencji czasopisma „Promotor BHP” „Bezpieczna praca z chemikaliami” oraz Konferencji CIOP-BIP „Bezpieczna praca na wysokości”. Podczas ich trwania przybliżą słuchaczom wybrane zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy i ochroną zdrowia – opowiedzą o świadomej pracy na wysokości i jakości szkoleń w tym zakresie, bezpiecznej pracy w przestrzeniach zamkniętych, czynnikach zmniejszających skuteczność działania ochrony dróg oddechowych oraz zintegrowanym programie ochrony słuchu 3M.

Największą atrakcją, jaką przygotowała firma 3M w Polsce dla uczestników targów, będą pokazy akcji ratunkowych na wysokości odbywające się kilka razy w ciągu każdego dnia targów.

Targi SAWO to kluczowe wydarzenie dla branży BHP, na którym nie może zabraknąć 3M Poland. Inwestowanie w poprawę ochrony pracy jest bowiem jednym z naszych priorytetów. Cały czas poszukujemy nowoczesnych rozwiązań służących podnoszeniu bezpieczeństwa pracowników. Nasze zaawansowane technologiczne produkty z zakresu zabezpieczenia pracy na wysokości czy ochrony słuchu przestawimy na żywo w Poznaniu, gorąco zapraszamy na nasze stoisko mówi Piotr Mikłaszewicz, Dyrektor Grupy Biznesowej Bezpieczeństwo i Grafika, 3M  w Polsce.

Innowacyjne produkty 3M Poland dla podniesienia bezpieczeństwa pracy

3M Poland oferuje szeroką gamę innowacyjnych produktów służących ochronie życia i zdrowia pracowników oraz spełniających potrzeby nieustannie zmieniającego się środowiska pracy, co doceniają nie tylko użytkownicy, ale także niezależni eksperci. Przykładem tego jest system 3M™ DBI-SALA® RoofSafe™, który został wyróżniony Złotym Medalem MTP i nagrodzony GRAND PRIX SAWO. Jest to wysokiej jakości dachowy system asekuracyjny, który umożliwia stały i nieograniczony dostęp do wszystkich miejsc na dachu. Jest wykorzystywany zarówno po to, aby zabezpieczyć przed upadkiem z wysokości, jak i zapewnić wolne ręce do pracy. Ten system linowy jest przystosowany do montażu na różnego typu dachach.

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem w skali światowej jest Scott Sight – maska pełna z wbudowaną kamerą termowizyjną, która pozwala na wizualizację termiczną zagrożeń podczas pożaru i lokalizację poszkodowanych. Jej największą zaletą jest to, że daje dużo większą swobodę działania podczas akcji ratunkowej niż ręczna kamera termowizyjna.

Jednym z priorytetów 3M w obszarze bezpieczeństwa pracy jest ochrona słuchu, czego odzwierciedleniem jest opracowany przez firmę Zintegrowany Program Ochrony Słuchu 3M™. Program, który łączy pomiary, doradztwo i interaktywne szkolenia z wykorzystaniem systemu 3M™ E-A-Rfit™, został już wprowadzony w ponad 40 zakładach w Polsce i wciąż jest rozwijany.

Prestiżowe spotkanie specjalistów ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO są największym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowo-Wschodniej służącym prezentacji najnowszych rozwiązań podnoszących jakość i bezpieczeństwo pracy. Ich ważną częścią są konferencje przygotowywane przez instytucje działające w polskim systemie ochrony pracy i media branżowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem profesjonalistów BHP.

W tegorocznej edycji targów SAWO weźmie udział ponad 250 wystawców z sektora bezpieczeństwa i ochrony pracy, pożarnictwa oraz ratownictwa.

***

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy 3M Poland na targach SAWO od 24 do 25 kwietnia br. w godz. 9.00-17.00 i 26 kwietnia br. w godz. 9.00-16.00. Będziemy czekać w pawilonie 3, na stoisku 55.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę