462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej

21 października 2020
462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej

Pocztowcy posadzili 462 drzewa w 462. rocznicę powołania Poczty Polskiej. Wydarzenie to będzie nie tylko doskonałym sposobem uczczenia święta Poczty Polskiej, ale również okazją do wsparcia działań podniesienia lesistości w Polsce.

Pracownicy Poczty Polskiej z Bydgoszczy podjęli się posadzić niemal pół tysiąca drzew. Liczba ta nawiązuje do 462. rocznicy powołania Poczty Polskiej przez Zygmunta II Augusta 18 października w roku 1558. Inspiracją dla Poczty Polskiej była akcja #sadziMY, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i prowadzona pod Jego patronatem. Propagowanie sadzenia lasów nawiązuje do ważnego nurtu proekologicznego, zdobywającego entuzjastów wśród ludzi bez względu a ich wiek, wykształcenie, czy zasobność.

– Udział w akcji jest kolejnym krokiem w ramach naszych działań społecznej odpowiedzialności biznesu  nierozerwalnie związanych ze strategią biznesową firmy i opierającą się na czterech filarach, czyli pracownikach, klientach, społeczeństwie i środowisku naturalnym. W każdym z tych obszarów prowadzone są działania, które świadczą o tym, że Poczta Polska stara się rozwijać zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - zaspokajania potrzeb i zobowiązań wobec państwa, klientów i pracowników. Wierzę, że zasadzone drzewa w przyszłości będą nie tylko okazami przyrody, ale również rocznicowym, zielonym pomnikiem historii Poczty – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

 

W tym roku w związku z pandemią Pocztowcy uczcili swoje święto także pierwszym w historii firmy ogólnopolskim, otwartym Wirtualnym Biegiem Poczty Polskiej – biegnieMY osobno, pomagamy wspólnie, który jest również okazją do wsparcia podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar.

W zakresie ochrony środowiska Poczta Polska realizuje również szereg innych działań m.in. na rzecz elektromobilności.  Poczta Polska jest jedną z największych firm transportowych w Polsce dysponującą flotą 5 tys. samochodów dostawczych. Do pocztowej floty dołączy tysiąc wyleasingowanych nowych aut. Wymiana floty przyniesie w efekcie w 2022 roku zmniejszenie emisji CO2 o ok. 600 ton rocznie, zaś wymiana kolejnych aut pozwoli w roku 2025 na osiągnięcie tego zmniejszenia na poziomie 2400 ton.

Ponadto w Spółce realizowana jest modernizacja oświetlenia w pocztowych sortowniach. W latach 2017 i 2018,  zredukowano sumaryczne zużycie energii elektrycznej w Poczcie Polskiej o ok. 6 500 000 kWh corocznie. Redukcja zużycia energii przełożyła się na zmniejszenie  kosztów z tego tytułu, jak również na niższą emisję CO2 o blisko 5,4 tys. ton również corocznie.  

Spółka dokonuje również modernizacji placówek pocztowych w zakresie wymiany wyeksploatowanych kotłów węglowych, olejowych i gazowych. Dzięki takim działaniom uzyskano spadek emisji rocznej CO2 ze spalania paliw w instalacjach kotłowni budynków o ponad tysiąc ton w roku 2019 w porównaniu do 2018 r.

Systematycznie ograniczane są również ilości odpadów przez racjonalne gospodarowanie wykorzystywanymi zasobami, wykorzystywanie surowców odnawialnych, ekologiczne technologie, zbiórkę surowców czy utylizację odpadów. Za pośrednictwem sklepu internetowego, oferującego m.in. koperty, pudełka, taśmy pakowe, Poczta Polska sprzedaje także ekologiczne produkty, biodegradowalne i nietoksyczne, bezpieczne dla środowiska, produkowane z surowców odnawialnych i wtórnych, które mogą być odzyskane w procesie recyklingu.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Już dziś 30 czerwca 2022r. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w branż...

Obecnie istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności upraw i zwiększenie plonów...

Należy powiedzieć to głośno i wyraźnie – zaszycie alkoholowe nie jest cudownym l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę