aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

6 marca! Największa w historii manifestacja rolników

5 marca 2024
6 marca! Największa w historii manifestacja rolników

fot. e-mk ppr.pl

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, już jutro w Warszawie, odbędzie się niewątpliwie największa w historii manifestacja rolników. Głównym organizatorem protestu jest NSZZ RI Solidarność. Organizator spodziewa się nawet 100 tysięcy rolników. 

Na manifestację zgodę wyraziły władze Warszawy i wstępnie było ustalone, że również jest akceptacja na wjazd traktorów do stolicy.

Niestety. Wczoraj, pomimo bardzo burzliwej dyskusji u komendanta stołecznej policji, jej przedstawiciele odpowiedzialni za zgody na wjazd m.innymi traktorów nie wyrazili zgody na przyjazd rolników traktorami. 

Na stwierdzenie przedstawicieli NSZZ RI Solidarność, że to może bardzo zaostrzyć protest, przedstawiciel policji powiedział-jesteśmy na to przygotowani.

Przypomnijmy, Rafał Trzaskowski wydał zakaz wjazdu traktorów do Warszawy. Na spotkaniu w zeszłym tygodniu, w warszawskim ratuszu, zostały ustalone zasady prowadzenia protestu. Przedstawiciele warszawskiego ratusza, wydali wstępną zgodę na wjazd ograniczonej ilości traktorów do Warszawy. 

Niestety, policja nie wyraziła na to zgody. To postawa niezrozumiała i nieodpowiedzialna. Prowadzi ona do zastrzenia form manifestacji i podgrzewa tylko niepotrzebnie emocje. Sytuacja przecieżmoże wymknąć się spod kontroli i nie trzeba być wybitnym ekspertem, aby zdać sobie sprawę ze skutków ewentualnego buntu tłumu. Aby tego było mało, dochodzą różnego rodzaju głosy z mediów społecznościowych, że niektóre samozwańcze grupki, będą chciały wykorzystać protest do "zadym" i prowokacji. Wiadomymjest, z kim one sąpowiązane i kto nimi steruje, ale o szczegółach napiszemy już po manifestacji. Są ludzie, którzy są bardzo nieprzychylni właśnie tej manifestacji, a jeden Pan, piastujący urzędnicze stanowisko powiedział nawet że "na tej manifestacji rolników nie będzie" i otwarcie nawoływał do bojkotu tego pięknego dla wszystkich rolników i demokracji wydarzenia. 

Jak będzie. Jutro się przekonamy.

Manifestacja rozpoczyna się pod KPRM o godzinie 11. Poniżej zgoda władz Warszawy na to wielkie wydarzenie.

najazd na Warszawę

oprac e-mk ppr.pl; fot ppr.pl


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę