aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Aby dzieci bohaterów dorosły do nowego życia

7 listopada 2019
Aby dzieci bohaterów dorosły do nowego życia
Newseria Lifestyle

Mama Tomasza zmarła w płomieniach podpalona przez swojego podopiecznego w poradni rodzinnej. Tata Hanny, ratownik TOPR, zginął w Tatrach, ratując życie turystów. Tata Kamila, strażak, stracił życie gasząc pożar, a ojciec Piotra, pilot wojskowy, podczas lotu. Gdy utracili rodziców-bohaterów mieli po kilka lat. Teraz, na progu dojrzałości, w nowej kampanii społecznej Fundacji Dorastaj z Nami, pod hasłem „Dorosnąć do nowego życia” nie tylko opowiadają, jak uporali się ze swoim żalem i bólem, ale też proszą o pomoc dla innych dzieci, które każdego dnia tracą na zawsze rodziców wykonujących pracę publiczną.

 

Fundacja Dorastaj z Nami od blisko 10 lat wspiera dzieci osierocone przez rodziców, którzy zginęli pełniąc służbę publiczną: wojskowych, policjantów, ratowników, strażaków lub pracowników socjalnych i służb granicznych. Poprzez kampanię „Dorosnąć do nowego życia” Fundacja chce zwrócić uwagę społeczną na problem i sytuację tych dzieci oraz ich potrzeby. Jednocześnie przypomina, jakie ważne znaczenie ma służba publiczna i jaką rolę odgrywa w codziennym życiu każdego z nas.

 

- Ta kampania, mimo że dotyczy bardzo trudnych przeżyć, jest pozytywna i daje nadzieję. Pokazujemy w niej, że każde dziecko może wyrosnąć z żalu i poczucia samotności po nagłej stracie rodzica, że może mocno „stanąć na własnych nogach” i realizować swój własny plan na życie, jeśli otrzyma właściwą pomoc. – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami. - Nasi podopieczni, którzy utracili rodziców jako dzieci, dzielą się swoimi doświadczeniami, dając niesamowite świadectwo siły, hartu ducha i dojrzałości. A jednocześnie solidarności, z tymi, którzy nadal potrzebują pomocy.

 

Prawdziwi bohaterowie

Jak dorasta się, wciąż zadając sobie pytanie: „dlaczego to mój tata wziął wtedy ten dyżur w górach”, „dlaczego to mój tata pojechał do tego pożaru”, „dlaczego to moja mama poszła tego dnia do pracy?”. Tomasz, Hanna, Kamil i Piotr znaleźli na to swoje własne sposoby. O wyborach swoich życiowych dróg oraz o tym, jak ważną rolę odegrała w ich decyzjach Fundacja Dorastaj z Nami i wszyscy ludzie, którzy ją wspierają, opowiadają w kampanii „Dorosnąć do nowego życia”.

 

- Jestem podopieczną Fundacji od 9 lat. To dzięki jej pomocy oraz dobroci i hojności Darczyńców Fundacji zostałam artystą lutnikiem, wyrzeźbiłam trzy pary skrzypiec, a teraz studiuję turystykę i rekreację w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. – mówi Hanna Łabunowicz – Majowa, jedna z bohaterek kampanii. - To dzięki Wam dorosłam do własnego życia. Proszę - pomóżcie też dorosnąć innym dzieciom bohaterów. – dodaje Hania.

 

Pomóżmy dzieciom bohaterów

Podopiecznych Fundacji - dzieci bohaterów poległych na służbie - jest wciąż bardzo dużo. Ich historie są równie przejmujące jak historie Hanny, Tomasza, Kamila i Piotra. Niektóre z tych dzieci nawet nie znają swoich rodziców,
bo straciły ich, mając zaledwie kilka miesięcy albo urodziły się po ich śmierci. Tak jak np. 4 letnia Zuzia, która przyszła na świat w dwa miesiące po tym, jak jej Tata zginął na służbie w wypadku konwoju policyjnego. Dzieci te dorastają w domach, w których odczuwa się tęsknotę i żal. Nie rozumieją, dlaczego Tata nie przyjdzie do przedszkola na występy, nie nauczy jazdy na rowerze albo nie przyniesie choinki na święta. To duże wyzwanie pomóc im pogodzić się z tym, że nie mają jednego z rodziców.  

 

- Nasi mali podopieczni otrzymują od nas m.in. wsparcie psychologów i terapeutów, tak bardzo ważne w chwili poczucia straty. – mówi Marta Rowicka, Koordynator ds. podopiecznych i doradców edukacyjnych w Fundacji Dorastaj z nami. – Na dalszych etapach staramy się też zapewnić im pomoc finansową na wydatki edukacyjne, czesne, opłaty za internat, koszty podróży do szkoły, pomoce naukowe, kursy czy praktyki zawodowe.

 

Przez 9 lat swojego istnienia Fundacja Dorastaj z Nami pomogła 234 dzieciom.

Aby wesprzeć podopiecznych Fundacji wystarczy wejść na stronę www.dorastajznami.org

 

Kampania

Kampania „Dorosnąć do nowego życia” potrwa do końca kwietnia 2020 r. Historie jej bohaterów zaprezentowane zostaną w spotach filmowych i dźwiękowych, a także w mediach społecznościowych oraz mediach tradycyjnych.

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę