aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Agapa w Skrzelewie

13 stycznia 2017

Agapa w Skrzelewie to już tradycja. W pierwszą sobotę stycznia odbyła się ta uroczystość. Tradycją jest, że rozpoczyna się ona Mszą świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Robert Sierpniak. Msza św. była odprawiona w intencji mieszkańców Skrzelewa  i okolic. Po Mszy św. Tadeusz Szymańczak powitał zaproszonych gości.

Ochotnicza Straż Pożarna zadbała, aby zaprosić na tę wspólną uroczystość osoby, które wymagają szczególnej troski, życzliwości i pamięci. Tą szczególną osobą jest Zuzanna Góralczyk dla której przez strażaków organizowane są loterie fantowe, zbiórka nakrętek czy też szukanie sponsorów. W roku 2016 zebraliśmy około 120 kg nakrętek.

W trakcie poprzedniego roku strażacy współorganizowali z grupą rodziców wiele zajęć dla dzieci jak: rajd rowerowy, spotkanie przy ognisku dzieci ze szkoły podstawowej w Szymanowie, zajęcia plastyczne czy pieczenie pierników, ubieranie choinki. Prace dzieci zostały wystawione w trakcie agapy, aby goście mogli podziwiać zdolności młodego pokolenia.  Gościliśmy również pana Kap. Henryka Kucharskiego, który obchodził 94 rocznicę urodzin, po złożeniu życzeń zebrani odśpiewali sto lat panu Kapitanowi.

Były też wspomnienia i podziękowania. Zastępca wójta Marek Jaworski pogratulował dzieciom za aktywną pracę i aktywizację oraz wręczył duży kosz słodyczy. Atmosfera na tym spotkaniu była fantastyczna, przy dźwiękach kolęd można było podzielić się opłatkiem.

Przy kawie, herbacie i wspaniałych ciastach, można było podsumować miniony rok. Dzieci bawiły się wspaniale w bardzo miłej atmosferze. T Szymańczak podziękował wszystkim, za przygotowanie poczęstunku, oraz wszystkim paniom za przygotowane ciast, a paniom Dorocie Lipińskiej, Julce Banaszek i Dorocie Misiak za pracę z dziećmi w trakcie roku.

ppr.pl / T. Szymańczak


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę