AGROunia: będziemy piętnować patologie

17 stycznia 2022
AGROunia: będziemy piętnować patologie

"Niemieckie ziemniaki w polskim sklepie"?? Taki wpis zamieściła w weekend na swoim profilu, na facebooku AGROunia, biorąc w obronę polskich producentów ziemniaka i  zwracając uwagę, że sklepy z polskim kapitałem faworyzują zagraniczne produkty, podczas gdy polscy rolnicy nie mają gdzie sprzedać swoich płodów rolnych w godziwej cenie.

- "TAK, będziemy piętnować patologie(...) To jest jakieś chore. Czy my już nie mamy swoich warzyw? 2,5kg niemieckich ziemniaków kosztuje 6,79 czyli 1 kg ziemniaków  —> 2,7zł" - zauważyła AGROunia.

- "Wiecie jakie ceny za ziemniaki oferowane są polskim rolnikom? 50-60 gr/kg. To jest jakiś skandal! Później się dziwimy, że produkcja ziemniaków w naszym kraju z roku na rok spada. To się po prostu nie opłaca - dodała AGROunia.

- "Jeśli nadal będziemy pozwalać na PATOhandel to już niedługo będziemy zdani tylko i wyłącznie na żywność z importu bo nasza produkcja upadnie" - stwierdziła rolnicza organizacja.

- "Wiecie, że ta flaga na opakowaniu ziemniaków to zasługa AGROunii? Każda paczka ziemniaków w sklepie musi mieć flagę kraju pochodzenia na opakowaniu. To na nasz wniosek została napisana ustawa o znakowaniu ziemniaków. To my daliśmy pomysł! Każda paczka ziemniaków w sklepie musi mieć flagę kraju pochodzenia na opakowaniu" - podkreśliła AGROunia.red. ppr.pl na podst. mat. AGROunia FB


POWIĄZANE

Do 27 czerwca 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuj...

W ramach działań solidarnościowych Unii Europejskiej na rzecz Ukrainy Komisja Eu...

Powinniśmy zacząć od siebie i nie szukać winnych. Próbować się zorganizować i pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę