aaa_TSW_2023
CTR_2023

AGROunia: Chcieli porozmawiać z premierem, dziś są ciągani po sądach

5 maja 2022
AGROunia: Chcieli porozmawiać z premierem, dziś są ciągani po sądach

Do sądu rejonowego we Wrześni w Wielkopolsce wezwanych zostało 2 działaczy AGROunii w związku z wydarzeniem sprzed ponad roku. Rolnicy chcieli porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim, który od tygodni nie reagował na prośby i pisma. W środę odbyła się pikieta wspierająca oskarżonych działaczy AGROunii. Zebrało się kilkadziesiąt osób z flagami.

 

„Ta rozprawa to symbol oderwania się polityków od ludzi. Rolnicy chcieli porozmawiać z premierem. Dziś są ciągani po sądach i oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego. To skandaliczne” - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

 

„Gdy dowiedzieliśmy się, że premier będzie otwierał w okolicy Wrześni obwodnicę, będzie robił swoją szopkę. Sytuacja w rolnictwie była tragiczna, spontaniczne postanowiliśmy tam pojechać i zapytać go prosto w twarz: co dalej z rolnictwem, jak długo mamy jeszcze umierać?” - relacjonowali w środę przed sądem rolnicy.

 

Wjechali traktorami na pole za plecami premiera.

 

„Chcieliśmy tylko zapytać, co dalej z rolnictwem. Wiedzieliśmy, że sytuacja staje się coraz gorsza. Dziś widać to jak na tacy - mamy drożyznę, a my jako rolnicy dostajemy grosiki. My wiedzieliśmy to wcześniej. Chcieliśmy ostrzec rządzących” - mówił Filip Pawlik, koordynator AGROunii w Wielkopolsce, jeden z przesłuchiwanych.

 

„Udało się dotrzeć do premiera, ale niestety premier się przestraszył i uciekł. Widzieliśmy tylko jak wsiada do swojej limuzyny”- dodawał Pawlik.

 

Ta sytuacja dokładnie pokazała bezradność rządzących - podsumował Michał Kołodziejczak.

 

„Jesteśmy grupą, nikogo nie zostawiamy. Dziś przyjechaliśmy z flagami, z syreną wesprzeć naszych kolegów” - dodał lider AGROunii.

 

Policja była agresywna, premier był obstawiony służbami, na pewno nas usłyszał, ale nie chciał rozmawiać - mówił Dawid Kraska działacz AGROunii z Wielkopolski.

 

„Po tej sprawie widać mocno, że nie chodzi o ukaranie mnie czy Filipa, tylko o umęczenie AGROunii. Chcą pokazać działaczom AGROunii, że nie będzie łatwo” - mówił Dawid Kraska.

 

Kolejna rozprawa ma odbyć się 13 czerwca. 

 

RELACJE :

https://fb.watch/cOepD4y-UQ/

 

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/518421989832630

 

 

Biuro prasowe AGROunii


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę