aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

AGROunia: Chcieli porozmawiać z premierem, dziś są ciągani po sądach

5 maja 2022
AGROunia: Chcieli porozmawiać z premierem, dziś są ciągani po sądach

Do sądu rejonowego we Wrześni w Wielkopolsce wezwanych zostało 2 działaczy AGROunii w związku z wydarzeniem sprzed ponad roku. Rolnicy chcieli porozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim, który od tygodni nie reagował na prośby i pisma. W środę odbyła się pikieta wspierająca oskarżonych działaczy AGROunii. Zebrało się kilkadziesiąt osób z flagami.

 

„Ta rozprawa to symbol oderwania się polityków od ludzi. Rolnicy chcieli porozmawiać z premierem. Dziś są ciągani po sądach i oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego. To skandaliczne” - mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

 

„Gdy dowiedzieliśmy się, że premier będzie otwierał w okolicy Wrześni obwodnicę, będzie robił swoją szopkę. Sytuacja w rolnictwie była tragiczna, spontaniczne postanowiliśmy tam pojechać i zapytać go prosto w twarz: co dalej z rolnictwem, jak długo mamy jeszcze umierać?” - relacjonowali w środę przed sądem rolnicy.

 

Wjechali traktorami na pole za plecami premiera.

 

„Chcieliśmy tylko zapytać, co dalej z rolnictwem. Wiedzieliśmy, że sytuacja staje się coraz gorsza. Dziś widać to jak na tacy - mamy drożyznę, a my jako rolnicy dostajemy grosiki. My wiedzieliśmy to wcześniej. Chcieliśmy ostrzec rządzących” - mówił Filip Pawlik, koordynator AGROunii w Wielkopolsce, jeden z przesłuchiwanych.

 

„Udało się dotrzeć do premiera, ale niestety premier się przestraszył i uciekł. Widzieliśmy tylko jak wsiada do swojej limuzyny”- dodawał Pawlik.

 

Ta sytuacja dokładnie pokazała bezradność rządzących - podsumował Michał Kołodziejczak.

 

„Jesteśmy grupą, nikogo nie zostawiamy. Dziś przyjechaliśmy z flagami, z syreną wesprzeć naszych kolegów” - dodał lider AGROunii.

 

Policja była agresywna, premier był obstawiony służbami, na pewno nas usłyszał, ale nie chciał rozmawiać - mówił Dawid Kraska działacz AGROunii z Wielkopolski.

 

„Po tej sprawie widać mocno, że nie chodzi o ukaranie mnie czy Filipa, tylko o umęczenie AGROunii. Chcą pokazać działaczom AGROunii, że nie będzie łatwo” - mówił Dawid Kraska.

 

Kolejna rozprawa ma odbyć się 13 czerwca. 

 

RELACJE :

https://fb.watch/cOepD4y-UQ/

 

https://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/518421989832630

 

 

Biuro prasowe AGROunii


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę