AGROunia w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej

12 stycznia 2022
AGROunia w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej

10. stycznia lider AGROunii wraz z towarzyszącymi mu osobami próbował wejść do siedziby PiS w stolicy na Nowogrodzkiej by złożyć pismo do Jarosława Kaczyńskiego. Doszło do szamotaniny z policją pilnującą obiektu.

- "Do siedziby PIS pojechaliśmy złożyć pismo. Normalnie, jak wiele razy. Zaatakowała nas policja, doszło do dziwnych oskarżeń o zniszczenie klamki. To jest najbardziej chroniona klamka w tym kraju" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak.

Jak dodał lider AGROunii - "To była jakaś panika, a my chcieliśmy tylko złożyć pismo. Tak się nas boją? Byliśmy złożyć dokument, a tam jakaś chora prowokacja. Oczywiście PiS chroniony jak dobro narodowe.. Bardziej dbają o klamkę niż dobro ludzi".

Michał Kołodziejczak wystosował list otwarty do J. Kaczyńskiego oraz do szefa resortu rolnictwa H. Kowalczyka w którym przypomniał o licznych, nierozwiązanych problemach polskiego rolnictwa takich jak:

  • nieuczciwa przewaga konkurencyjna wielkich korporacji
  • zmniejszająca się opłacalność produkcji związana m.in. z eksportem polskich nawozów do innych krajów i (co za tym idzie) wzrost ich cen u nas w kraju
  • ubezpieczenia szkód łowieckich


Tymczasem we wtorek premier Morawiecki ogłosił plany wprowadzenia tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, której jednym z założeń jest obniżka VAT na nawozy sztuczne do 0 proc.

- "Zerowy VAT na nawozy to nasz postulat sprzed dwóch miesięcy" - poinformował lider AGROunii i podkreślił, że rząd tylko połowicznie wywiązał się z żądań, przypominając również o postulacie obniżenia podatku VAT na środki ochrony roślin.red. ppr.pl na podst.: AGROunia Twitter / interia.pl


POWIĄZANE

Jeszcze do niedawna odtrucie alkoholowe było usługą zarezerwowaną jedynie dla na...

19 maja 2022 r. w Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odb...

Obsługa fitosanitarna towarów pochodzenia roślinnego, eksportowanych do państw s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę